Śnieg, deszcz i mróz! Nawet -6°C.  Fatalne prognozy. Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 17.11.2022]

i

Autor: pixabay.com Śnieg, deszcz i mróz! Nawet -6°C. Fatalne prognozy. Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 17.11.2022]

Prognoza IMGW

Śnieg, deszcz i mróz! Nawet -6°C. Fatalne prognozy. Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 17.11.2022]

2022-11-16 13:37

Pogoda na czwartek (17 listopada 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to zapowiedź chłodu, a nawet mrozu! Do tego spadnie deszcz ze śniegiem. Miejscami będzie wiał porywisty wiatr Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 17 listopada 2022 przeczytasz na se.pl.

Śnieg, deszcz i mróz! Nawet -6°C. Fatalne prognozy. Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 17.11.2022]

Jak informuje IMGW, Skandynawia jest pod wpływem wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia. Z północy ku centrum przemieszcza się front atmosferyczny, po przejściu którego z północy stopniowo zacznie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 17 listopada?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek, 17 listopada 2022 na południu prognozowane jest zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na pozostałym obszarze umiarkowane, okresami duże. Warto wyjąć z szafy ciepłe ubranie, kurtki, czapki i parasole. Synoptycy mówią o opadach deszczu i śniegu.

- Miejscami na wschodzie, południu i krańcach zachodnich słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a lokalnie, głównie na wschodzie, w obszarach podgórskich i w górach, również opady śniegu - czytamy na stronie IMGW.

Temperatura 17.11.2022

W czwartek czeka nas zimno. W dzień termometry wskażą nawet -1°C. Gdzie będzie najgorzej?

- Temperatura maksymalna od -1°C na północnym wschodzie, około 2°C w centrum, do 5°C na zachodzie - podaje IMGW.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, z kierunków wschodnich.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (17.11.2022/18.11.2022)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z czwartku na piątek (17.11.2022/18.11.2022) na południu zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na pozostałym obszarze przewaga zachmurzenia umiarkowanego. Lokalnie na krańcach wschodnich, zachodnich i południu kraju słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Noc będzie bardzo mroźna!

- Temperatura minimalna od -6°C na północnym wschodzie, około -4°C w centrum, do 1°C na zachodzie i miejscami nad morzem. Lokalnie drogi i chodniki śliskie - ostrzegają eksperci IMGW.

Wiatr słaby, okresami umiarkowany, nad morzem miejscami dość silny i porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

Rozmowa z nauczycielem ofiar w Przewodowie: uczyłem obydwu Bogusiów
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?