Zamarzające opady deszczu

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Opady śniegu, gęste mgły i paskudna chlapa. Fatalna pogoda w środku tygodnia [Prognoza IMGW na 16.11.2022]

Przedzimie w Polsce

Opady śniegu, gęste mgły i paskudna chlapa. Fatalna pogoda w środku tygodnia [Prognoza IMGW na 16.11.2022]

2022-11-16 6:13

Pogoda na środę (16 listopada 2022 r.) dla Polski, przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przestrzega nas przed bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi, wśród których wymieniane są m.in. opady śniegu, mgły i konkretny deszcz. Gdzie w najbliższych godzinach będzie najgorzej? Najnowsza prognozę IMGW przeanalizujemy poniżej.

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) poinformował, że Europa Północna znajdować się będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem płytkiego niżu znad Ukrainy. Znad centrum kraju na południe przemieszczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem z północy zacznie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać. Niestety kolejne wieści pogodowe są dalekie od optymistycznych.

Jaka będzie pogoda w środę, 16 listopada?

Warunki atmosferyczne, które w środku tygodnia będą dominować w naszym kraju wyglądają jak zwiastun nadchodzącej zimy. Trzeba będzie uważać nie tylko na drogach i z pewnością przydadzą się parasole. Gdzie konkretnie?

- W środę zachmurzenie przeważnie duże, na północy kraju miejscami większe przejaśnienia. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Okresami opady deszczu, w górach miejscami deszczu ze śniegiem lub śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, wschodni i północno-wschodni - prognozuje IMGW.

Prognoza pogody na środę. Temperatura 16.11.2022

Nie ma co się czarować, w najbliższych godzinach przydadzą się ciepłe kurtki i płaszcze. Babcia nie będzie wypuszczać bez szalika, czapki i rękawiczek i co więcej - będzie miała rację. W Polsce będą dominować jednocyfrowe wartości. - Temperatura maksymalna od 4 do 8 stopni Celsjusza, chłodniej na Suwalszczyźnie około 2 st. C - podaje IMGW. Względnie najcieplej będzie w okolicach Krakowa, Katowic, Gorzowa Wielkopolskiego i Opola.

Prognoza na noc ze środy na czwartek. Mróz zaatakuje 16/17 listopada

IMGW podaje na swojej stronie, że w nocy ze środy na czwartek (16/17 listopada 2022 r.) zachmurzenie będzie duże, większe przejaśnienia na północy oraz w centrum. Miejscami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Na wschodzie, w obszarach podgórskich oraz w górach miejscami opady śniegu. - Drogi lokalnie mogą być śliskie. Temperatura minimalna od -1°C do 3°C, chłodniej na Suwalszczyźnie około -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie okresami dość silny, miejscami porywisty, wschodni i północno-wschodni - przestrzegają synoptycy.

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Białystok. Kwietniowy atak zimy. Osiedle zasypane śniegiem
Nasi Partnerzy polecają