Opady śniegu i szklanka na drogach. Meteorolodzy ostrzegają przed ogromnym niebezpieczeństwem

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Opady śniegu i szklanka na drogach. Meteorolodzy ostrzegają przed ogromnym niebezpieczeństwem

Brzmi groźnie!

Nadciąga śnieżyca! Już w tym tygodniu na drogach w Polsce będzie niebezpiecznie. Prognoza IMGW

2022-11-15 10:15

Prognoza synoptyków IMGW przygotowuje nas na nadchodzący drogowy armagedon. Pogoda w najbliższych dniach zmieni się nie do poznania. Opady śniegu i oblodzenie mogą się solidnie dać we znaki kierowcom. Zalecana będzie szczególna ostrożność. Kiedy będzie najgorzej? Sprawdźcie najnowszą prognozę pogody dla Polski.

W prognozach pogody z tego tygodnia widać nadchodzący atak zimy. Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że to będzie ogromne wyzwanie dla służb. Kierowcy z pewnością mają nadzieję, że tym razem "zima nie zaskoczy drogowców". Czasu na przygotowania sprzętu do odśnieżania i zmianę opon nie ma jednak zbyt wiele. W prognozie synoptyków IMGW czytamy o zbliżających się wielkimi krokami opadach śniegu.

Zima 2022. Śnieg i szklanka na drogach. IMGW ostrzega przed trudnymi warunkami

W środę (16 listopada) miejscami w centrum i na południu kraju oprócz deszczu, wystąpią opady deszczu ze śniegiem, możliwe są również opady samego śniegu - czytamy w prognozie synoptycznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na bieżący tydzień. Jeszcze gorzej będzie w nocy na czwartek. Warunki na drogach będą bardzo dalekie od idealnych. Wymagana będzie maksymalna koncentracja.

- W nocy ze środy na czwartek niemal w całym kraju temperatura spadnie poniżej zera, nawet do -5°C na Suwalszczyźnie, co może skutkować oblodzeniem mokrych dróg i chodników - alarmują synoptycy IMGW.

Problematyczne pod tym względem również czwartek i piątek (17-18 listopada). Na południowym zachodzie zachmurzenie będzie duże i tam też możliwe są opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Warto dodać, że na Suwalszczyźnie w ciągu dnia utrzyma się mróz do -2 stopni Celsjusza. W weekend się wypogodzi i jedynie w Sudetach pojawi się nieprzyjemna mżawka.

Nadciąga śnieżyca! Już w tym tygodniu na drogach w Polsce będzie niebezpiecznie. Prognoza IMGW

W najbliższych dniach będziemy jeszcze mocniej apelować o rozsądek na drogach. Warto zdjąć nogę z gazu i zwracać uwagę na podejrzane zachowania innych kierowców. Śnieg będzie szybko topniał i droga hamowania może być dłuższa niż zazwyczaj. Jeżeli pojawią się ostrzeżenia IMGW przed oblodzeniem to wówczas poinformujemy o tym w naszym serwisie.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają