Gwałtowna zmiana pogody w Polsce! Nadciąga sroga zima!? Prognoza długoterminowa jest jednoznaczna

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Potężna zmiana pogody!

Gwałtowna zmiana pogody w Polsce! Nadciąga sroga zima!? Prognoza długoterminowa jest jednoznaczna

2022-11-13 16:48

Potężna zmiana pogody w Polsce? Synoptycy IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) są niemal pewni, że pierwszy atak chłodu nadejdzie już w czwartek (17.11.2022). Co jeszcze przekazali eksperci z IMGW na temat prognozy długoterminowej dla Polski? Przeczytaj!

- Zarówno średnie miesięczne temperatury powietrza, jak i miesięczne sumy opadów atmosferycznych zimą w całym kraju powinny kształtować się w zakresie normy wieloletniej - przekazał IMGW w eksperymentalnej długoterminowej prognozie. Synoptycy są niemal pewni, że pierwszy atak chłodu nadejdzie już w czwartek (17.11.2022). "Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na grudzień 2022 r. – marzec 2023 r." wskazuje, że pogoda w miesiącach zimowych będzie podobna do tej z ubiegłych lat.

Pogoda długoterminowa grudzień 2022 - IMGW

Co mówi długoterminowa prognoza IMGW na zimę? W grudniu 2022 najzimniej ma być w Zakopanym. Średnia temperatura ma być ujemna, nawet do minus 3 stopni Celsjusza. Mrozu nie muszą się obawiać mieszkańcy zachodniej Polski. W Szczecinie średnia może wynieść nawet 3 stopnie na plusie - przekazuje długoterminowe prognozy pogody przygotowane na grudzień 2022 przez IMGW.

Prognoza pogody styczeń 2023 - IMGW

W styczniu 2023 temperatury też mają się mieścić w zakresie średniej z trzydziestu lat (1991-2020). Wyższe niż zazwyczaj są jednak prognozowane opady w północnej Polsce. W Koszalinie może to oznaczać od 6 cm na metr kwadratowy. Z długoterminowej prognozy IMGW wynika, że także w Gdańsku, gdzie zazwyczaj opady są niższe niż w innych miastach, ma porządnie popadać.

Pogoda na luty 2023 - IMGW

Luty ponoć niczym nas nie zaskoczy. Polskim "biegunem zimna" mają pozostać Suwałki, a szczecinianie mogą się spodziewać lekko dodatnich temperatur. Prawdziwym zaskoczeniem ma być dopiero marzec. IMGW prognozuje, że atmosferyczna wiosna wyprzedzi kalendarzową i w całym kraju będzie cieplej niż zwykle, choć deszczowo.

Na pierwszy atak zimy w Polsce 2022 musimy być przygotowani już w połowie listopada

- Od czwartku, 17 listopada 2022, zmiana pogody, będzie więcej słońca, ale chłodno. Temperatura spadnie poniżej zera i na północy kraju może pojawić się deszcz ze śniegiem i śnieg - poinformował IMGW.

None
Nasi Partnerzy polecają