IMGW ostrzega przed burzami z gradem; ostrzeżenia pierwszego stopnia dla części kraju

i

Autor: pixabay.com

Prognoza IMGW

Przelotny deszcz, burze i grad. Nad Polskę nadciąga powietrze polarne [Prognoza IMGW na 2.07.2023]

2023-07-01 22:52

Pogoda na niedzielę (2 lipca 2023) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) jest niestety zapowiedzią pochmurnego dnia, do tego mogą wystąpić burze, grad i deszcz. Według ekspertów upałów nie będzie - termometry wskażą maksymalnie do 27°C. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na niedzielę 2 lipca 2023 przeczytasz na se.pl.

Przelotny deszcz, burze i grad. Nad Polskę nadciąga powietrze polarne [Prognoza IMGW na 2.07.2023]

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), Polska będzie na skraju rozległego układu niżowego z ośrodkami w rejonie Szetlandów i nad południową Norwegią. Z zachodu na wschód będzie wędrował chłodny front chłodny. Nad Polskę będzie napływało powietrze polarne morskie, cieplejsze przed frontem i chłodniejsze za frontem. Wystąpią wahania ciśnienia.

Zbliża się czas miłosnych uniesień. Lipcowy Księżyc w pełni spowoduje ekstremalny wybuch namiętności!

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 2 lipca 2023?

Ten, kto czekał na gorąc i upały w niedzielę, ten się niestety przeliczy. Z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że w niedzielę (2 lipca 2023) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Zamiast o parasolu plażowym, warto pomyśleć o... parasolu na deszcz. Czekają nas też burze z gradem. 

- Przelotne opady deszczu, we wschodniej połowie kraju miejscami możliwe burze, lokalnie z gradem. Wysokość opadów w czasie burz do 15 mm - czytamy na stronie IMGW.

Upałów w niedzielę nie będzie - tylko na południu Polski termometry wskażą do 27°C.

- Temperatura maksymalna od 19°C nad morzem, do 22°C, 24°C na przeważającym obszarze kraju i 27°C na południu - informuje IMGW.

Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wiatr nad morzem i w czasie burz w porywach do 65 km/h.

Pogoda IMGW dla Polski na jutro. Noc z niedzieli na poniedziałek (2.07.2023/3.07.2023)

Według prognoz IMGW, w nocy z niedzieli na poniedziałek (2.07.2023/3.07.2023) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko początkowo na północy i południowym wschodzie miejscami zachmurzenie duże i tam słabe, przelotne opady deszczu. Nad ranem w dolinach górskich lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 11°C do 14°C; chłodniej w rejonach podgórskich 9°C, 11°C. Wiatr słaby, nad morzem dość nad morzem początkowo porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Ogromna ulewa na Podkarpaciu
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?