Burza

i

Autor: Pixabay Burza - zdj. ilustracyjne.

Pogoda

W nocy burze nie dadzą nam spać! Prognozy nie pozostawiają złudzeń

2023-06-30 20:01

Przed nami burzowa noc. Burze i towarzyszące im ulewne deszcze rozciągają się w pasie od Śląska aż po Warmię i Mazury. Może też silnie wiać. - Porywy wiatru w czasie burz wyniosą do 70 km/h - informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron powiedział dla PAP, że noc z piątku na sobotę (30 czerwca / 1 lipca) będzie burzowa. W nocy strefa intensywniejszych opadów i burz przemieści się z zachodu na wschód, od Śląska aż po północno-wschodnią Polskę. Suma opadów w trakcie burz może wynieść do 20 mm, a wiatr osiągnie prędkość do 70 km/h. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Na północnym zachodzie pojawią się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od 10-12 stopni Celsjusza na północnym zachodzie, do 17 stopni na południu i wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W sobotę (1 lipca) w południowo-wschodniej Polsce spadnie deszcz. Wystąpią też burze z gradem. Suma opadów wyniesie do 30 mm. Porywy wiatru osiągną prędkość podczas burz do 75 km/h. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i w całym kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 stopnia Celsjusza na wybrzeżu, do 25 stopni na zachodzie i południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Sonda
Czy boisz się burzy?
Bocian poparzony chemikaliami