Przed nami nieciekawa środa. Pochmurno, a tutaj możliwe deszcze i burze! [Prognoza pogody IMGW na jutro, 10 sierpnia]

i

Autor: CC Unsplash.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Przed nami nieciekawa środa. Pochmurno, a tutaj możliwe deszcze i burze! [Prognoza pogody IMGW na jutro, 10 sierpnia]

Najnowsza pogoda na środę

W środę zrobi się gorąco, ale tutaj możliwe deszcze i burze! [Prognoza pogody IMGW na jutro, 10 sierpnia]

2022-08-10 6:48

Pogoda na dziś (środa, 10 sierpnia), dla Polski opublikowana w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie nastraja zbyt optymistycznie. Wschodnie rejony kraju będą narażone na opady deszczu i słabe burze. Po drugiej stronie temperatury pójdą w górę! Gdzie 10.08.2022 będzie najgorzej? Oto najnowsza prognoza pogody na środę.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w środę (10.08.2022 r.) Polska zostanie podzielona na rejony, w których będzie bardzo gorąco i na te, gdzie trzeba się liczyć z opadami deszczu, a nawet burzami. Wygląda na to, że upałów nie uświadczymy, ale gdzieniegdzie lato pokaże swoją przyjemną odmianę. Nie poprawi to jednak nastroju tym, którzy zamieszkują tereny bliżej wschodniej granicy. Co nas czeka w najbliższych godzinach? Pogoda szykuje pewne niespodzianki.

Czytaj też: Pełnia Czerwonego Księżyca 2022. To będzie kumulacja wyjątkowych doznań!

Jaka będzie pogoda dziś (środa, 10 sierpnia 2022)? Prognoza pogody IMGW

Jak już sygnalizowaliśmy powyżej, w środku bieżącego tygodnia Polska zostanie podzielona pod względem pogody. Najbardziej zadowoleni będą ci, którzy w środę (10.08.2022 r.) planują wizytę w zachodniej części kraju.

- W dzień zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na wschodzie okresami wzrost zachmurzenia do dużego i tutaj możliwe przelotne opady deszczu a na południowym wschodzie również słabe burze - podaje IMGW w prognozie synoptycznej na 10 sierpnia. - Wiatr słaby, północno-wschodni. W czasie burzy wiatr porywisty - dodają eksperci Instytutu.

Jaka będzie temperatura 10.08.2022? Prognoza pogody

Najchłodniej na południu, a zdecydowanie najcieplej blisko granicy z Niemcami. Takie prognozy na środę z pewnością ucieszą mieszkańców zachodniej części Polski. Upałów nie będzie, ale może zrobić się gorąco. Jak to wygląda we szczegółach?

- Temperatura maksymalna na wschodzie kraju od 22°C do 25°C, na zachodzie do 25°C do 29°C, a miejscami nad morzem i na Podhalu około 20°C - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie na środę (10 sierpnia)

Pogoda na dziś IMGW. Noc ze środy na czwartek 10/11.08.2022

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Na południowym wschodzie miejscami zachmurzenie duże i możliwe przelotne opady oraz zanikające burze. Na Pomorzu miejscami krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 11°C do 14°C, na Pomorzu miejscami 9°C a w rejonach podgórskich lokalnie 7°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Prognozy będziemy na bieżąco aktualizować w serwisie pogoda.se.pl.

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Burza śnieżna w Zagórzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE