Fala upałów powraca do Polski! Termometry pokażą bezlitosne wartości. Najnowsza prognoza

i

Autor: Shutterstock Fala upałów powraca do Polski! Termometry pokażą bezlitosne wartości. Najnowsza prognoza

Długoterminowa pogoda

Fala upałów powraca do Polski! Termometry pokażą bezlitosne wartości. Najnowsza prognoza

2022-08-09 9:28

Macie już dość upału w Polsce? Jeśli tak, to mamy dla Was złe wieści. W sierpniu fala upałów w naszym kraju może pojawić się aż dwukrotnie! Co gorsza, prognozy zapowiadają bezlitosne wartości temperatur. Najnowsza prognoza długoterminowa mówi nawet o 37-38 stopniach Celsjusza w cieniu! Szczegóły w dalszej części długoterminowej prognozy pogody dla Polski w dalszej części artykułu.

Długoterminowa prognoza dla Polski. Upały wrócą. Nawet 37-38 stopni Celsjusza w sierpniu

Mamy wyjątkowo gorące lato. Na większym obszarze Polski termometry pokazywały 30 stopni Celsjusza już kilkanaście razy. Jak informuje twojapogda.pl, "normy zostały przekroczone, miejscami o połowę". Lubimy gorące lato, jednak większość z nas męczy upalna pogoda. Zwłaszcza, że fale upałów latem 2022 są długie i intensywne, szczególnie w południowej i zachodniej części Polski. Co mówią prognozy długoterminowe na sierpień? Czy upały wrócą? Szczegóły poniżej.

Upały wrócą do nas w sierpniu. Długoterminowe prognozy pogody wskazują, że temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza będą nas męczyć do końca sierpnia. Jak podaje twojapogoda.pl, "w perspektywie następnych 2 tygodni zapowiadają się przynajmniej dwie fale upałów w Polsce" Temperatura podczas fali upałów osiągnie 30-33 stopni Celsjusza, a nawet 35 stopni. Lokalnie termometry mogą osiągnąć nawet 37-38 stopni Celsjusza.

CZYTAJ TAKŻE: Tropikalne noce w Polsce! Złowieszcze prognozy i ostrzeżenia meteorologów IMGW. Noc stanie się koszmarem

Fala upałów w sierpniu? Gdzie będzie najcieplej? Długoterminowa prognoza

Wszystko wskazuje więc na to, lato 2022 będzie w naszym kraju upalne. Np. we Wrocławiu prognozy zapowiadają jeszcze pięć upalnych dni. W 2022 r. upał w tym mieście panował jak dotąd przez 17 dni. Norma z lat 1921-2020 wynosi 12 dni. Szczególnie mocno z upałami będą mierzyć się mieszkańcy zachodniej Polski. W Słubicach przez następne dwa tygodnie ma być ich aż 7. Do końca miesiąca sierpnia upalnych dni może być nawet dwukrotnie więcej niż powinno.

Kto szuka schronienia przed upałami, a planuje gdzieś wyjechać na wakacje, ucieczki przed skwarem może szukać na Podlasiu. W Białymstoku odnotowano tylko 5 upalnych dni. Jeszcze mniej upalnie może być w górach. W Zakopanem były zaledwie 3 gorące dni. Z kolei na Helu temperatura powyżej 30 stopni Celsjusza zdarza się raz na kilka lat.

PRZECZYTAJ TEŻ: Historyczna anomalia. Naukowcy w szoku! Ziemia obraca się coraz szybciej

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Czy lubisz upały?
Krzysztof Rutkowski trenuje z piękną Sylwią Madeńską. Czy żona detektywa jest zazdrosna o seksowną partnerkę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany