Komary

i

Autor: Pixabay Wkrótce komarów może być coraz więcej. Wszystko przez pogodę.

Uwaga na komary!

Inwazja komarów! Pogoda sprzyja ich aktywności. Te regiony narażone są najbardziej

2022-08-02 13:00

Lato 2022 do tej pory nie było czasem wysokiej aktywności komarów. Wkrótce może się to jednak zmienić. Wszystko przez pogodę, która sprzyja aktywności komarów. Do niedawna było w Polsce bardzo wilgotna. Wkrótce czeka nas fala upałów. To idealne warunki do prawdziwej inwazji komarów. W których regionach kraju może być ich najwięcej? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Za nami deszczowy weekend. Jak podaje twojapogoda.pl, miejscami w jedną dobę spadła połowa, a nawet cała lipcowa norma opadów. Zrobiło się wilgotno. Przed nami radykalna zmiana pogody. Długoterminowe prognozy zapowiadają falę upałów. Taka kombinacja pogodowa doskonale sprzyja namnażaniu się komarów i innych nieprzyjemnych owadów.

Do tej pory, lato 2022 nie było przychylne dla komarów. Wkrótce może się to zmienić. Gdzie komary zaatakują najmocniej? - Najgorzej będzie na południu, wschodzie i w centrum kraju, a zwłaszcza na południowym zachodzie i w centrum, gdzie padało najbardziej obficie - informuje twojapogoda.pl.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że ludzi kąsają samice komara, stanowiące 90 proc. gatunku. Samce nie są krwiożercze i żywią się jedynie pyłkami kwiatów. Zazwyczaj w ciągu swojego krótkiego żywota samce nie jedzą niczego.

CZYTAJ TEŻ: Pogoda długoterminowa na sierpień 2022. Masz zaplanowany urlop? Prognozy mogą pokrzyżować plany

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Co robisz, by odstraszyć komary?
Co słychać u Stanisława Tyma?