Prognoza pogody na weekend 18-19.06

i

Autor: Shutterstock

Pogoda na weekend 18-19.06: Tropikalny żar i potężne burze! Termometry oszaleją

2022-06-17 11:41

Pogoda na weekend zapowiada się bardzo dynamicznie! O ile w w sobotę (18 czerwca) prognoza pogody przewiduje słońce w całym kraju, o tyle w niedzielę (19 czerwca) Polska zostanie podzielona na dwie części. Na północy będzie chłodno i burzowo, zaś na południu słonecznie i upalnie. Zobaczcie szczegółową prognozę pogody na weekend.

Pogoda na weekend 18-19 czerwca interesuje bardzo wielu podróżników, bowiem ze względu na Boże Ciało, które przypadło w czwartek, 16 czerwca sporo osób zdecydowało się wziąć urlop w piątek i wykorzystać długi weekend na jakiś wypad. Prognozy na najbliższe dni zwiastują, że pogoda w Polsce będzie bardzo dynamiczna. Możemy się spodziewać piekielnego upału, jak i gwałtownych burz.

Pogoda na sobotę, 18 czerwca. Słońce w całej Polsce! Będzie upał

Jak podaje serwis twojapogoda.pl, sobota (18 czerwca) pod względem pogody będzie bardzo ładna w całym kraju. Prognozy pokazują praktycznie bezchmurne niebo. Drobnych opadów możemy się spodziewać w północno-wschodniej Polsce. Tam termometry wskażą około 21 stopni. Poza Pomorzem, Warmią i Mazurami oraz Podlasiem wszędzie powinno być słonecznie. Temperatury mają oscylować w przedziale od 23 do nawet 32 stopni! Najcieplej będzie w południowo-zachodniej Polsce, w rejonie Zielonej Góry i Wrocławia.

Czytaj koniecznie: Fala gorąca uderzy w Polskę! Tropikalne upały to kwestia godzin. Wiemy, gdzie skwar będzie nie do wytrzymania [Prognoza]

Pogoda na niedzielę, 19 czerwca. Potworny upał i potężne burze!

Nagłą zmianę w pogodzie zaobserwujemy w niedzielę, 19 czerwca. Tego dnia nad północną Polskę nadejdzie front atmosferyczny. Od Szczecina po Białystok będzie się rozciągała linia burz! IMGW opublikowało pierwsze ostrzeżenia. Burze z gradem mogą być naprawdę gwałtowne. Nad morzem odnotujemy gigantyczny spadek temperatury, nawet do 13 stopni Celsjusza. Zupełnie inna pogoda zapanuje w południowej części kraju. Będzie upał! W niektórych miejscach temperatura w cieniu osiągnie nawet 36 stopni Celsjusza. Taką wartość mogą wskazać termometry w Zielonej Górze. Według informacji serwisu twojapogoda.pl, w przygranicznych Słubicach temperatura może sięgnąć nawet 38 stopni Celsjusza.

Zobacz także: Nawet 47 stopni w cieniu! Spektakularna prognoza dla europejskiego miasta. Polacy je uwielbiają

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają