Burza i ciemne chmury nad Polską

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowe szaleństwo za oknami. Prognoza IMGW zwiastuje nieprzyjemny piątek [Pogoda 17.06.2022]

Pogodowe szaleństwo za oknami. Prognoza IMGW zwiastuje nieprzyjemny piątek [Pogoda 17.06.2022]

2022-06-16 16:15

Prognoza pogody na piątek (17 czerwca) przygotowana przez ekspertów IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) może zweryfikować wiele planów na długi weekend. Burze i ulewne deszcze to nie wszystko. Na portalu pogoda.se.pl sprawdzamy, gdzie 17.06.2022 będzie najgorzej. Szczegółowa pogoda na jutro zostanie przez nas omówiona poniżej.

Pogoda na jutro (piątek 17.06.2022) zwiastuje bardzo trudne warunki atmosferyczne, których większość naszych czytelników wolałaby nie doświadczać podczas długiego weekendu. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) tradycyjnie przekazują najnowsze doniesienia. Wiemy, gdzie będzie najgorzej. - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Za wyjątkiem południowego zachodu kraju wystąpią przelotne opady deszczu, na wschodzie miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm na Mazurach i Podlasiu - prognozują eksperci IMGW. Dalszy ciąg materiału znajdziecie pod quizem o tematyce meteo.

Czytaj też: Żar będzie się lał z nieba! Prognozy sugerują niepokojące rekordy w Europie

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...

Prognoza pogody na piątek po Bożym Ciele. Jaka będzie temperatura w piątek, 17.06.2022?

Piątek będzie nieco chłodniejszy od poprzednich dni bieżącego tygodnia. Meteorolodzy przestrzegają przed wiatrem, który zwłaszcza w czasie burz może nam się dać solidnie we znaki. Zalecamy szczególną ostrożność i zwrócenie uwagi na to, gdzie parkujemy samochody.

- Temperatura maksymalna od 20°C do 25°C, chłodniej nad morzem oraz miejscami na Podlasiu i Podhalu, około 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h. Po południu w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h - podaje IMGW w prognozie synoptycznej na 17 czerwca.

Pogoda na jutro 17.06.2022. Noc z piątku na sobotę 

IMGW nie spodziewa się spokojnej nocy, choć będzie nieco lżej niż w ciągu dnia. Na wschodzie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu; po północy wystąpią silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Na północy miejscami wystąpią słabe opady deszczu. - Temperatura minimalna od 10°C, 13°C na wschodzie, w centrum i w kotlinach sudeckich, do 14°C, 17°C nad morzem i na zachodzie; najchłodniej w rejonach podgórskich Karpat, od 5°C do 7°C. Wiatr słaby, we wschodniej części kraju z kierunków zachodnich, w części zachodniej z kierunków południowych. Nad morzem miejscami wiatr umiarkowany i porywisty, południowy - podsumowują eksperci IMGW w najnowszej prognozie.

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany