Burza z piorunami nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Burze z gradem to zaledwie początek! Złowieszcza prognoza IMGW na Boże Ciało [Pogoda 16.06.2022]

Burze z gradem to zaledwie początek! Złowieszcza prognoza IMGW na Boże Ciało [Pogoda 16.06.2022]

2022-06-15 14:48

Prognoza pogody na czwartek (Boże Ciało, 16 czerwca) przygotowana przez ekspertów IMGW nie przynosi zbyt wielu dobrych wieści. Meteorolodzy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej spodziewają się nie tylko burz z gradem, ale również niepokojących wichur. 16.06.2022 czeka nas pogodowe starcie w Polsce. Oto najnowsza pogoda na jutro, opracowana przez synoptyków.

Pogoda na jutro (czwartek, 16.06.2022, Boże Ciało) nie poprawi humoru większości naszych czytelników. Ci, którzy w dzień wolny od pracy planowali grilla lub wypoczynek nad morzem będą musieli zweryfikować swoje plany, a przynajmniej dostosować je do bardzo trudnych warunków atmosferycznych. Po szczegóły tradycyjnie udajemy się do prognozy synoptycznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). - W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie oraz w południowej połowie kraju burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 35 mm - podają eksperci IMGW.

Przeczytaj też: Pogodowy rollercoaster w Polsce. IMGW zdradza, co się wydarzy w drugiej połowie tygodnia

Prognoza pogody na Boże Ciało. Jaka będzie temperatura w czwartek, 16.06.2022?

Jeżeli planowaliście weekendowy wypad nad morze, to niestety temperatury nie będą sprzyjać wygrzewaniu się na plaży. Najcieplej będzie w zupełnie innym rejonie Polski. Potwierdzają to najnowsze prognozy IMGW na Boże Ciało. Uwaga - w czasie burz możliwe bardzo silne podmuchy wiatru!

- Temperatura maksymalna od 19°C, 20°C miejscami na północy, 22°C do 27°C na pozostałym obszarze, cieplej na Opolszczyźnie do 28°C, chłodniej nad samym morzem około 18°C. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W górach porywy wiatru do 60 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h - podają synoptycy Instytutu.

Pogoda na jutro i długi weekend 16-17.06.2022. Noc z czwartku na piątek

Noc z czwartku na piątek (15/16.06.2022) nie będzie należała do spokojnych. Trzeba się przygotować na kolejne trudne zjawiska meteo. Zdaniem ekspertów IMGW zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na wschodzie i południu duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie we wschodniej części kraju. Miejscami na wschodzie i południu burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. - Nad ranem silne zamglenia i lokalne krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 7°C do 12°C, nad morzem 13°C, 14°C, a na południowym wschodzie do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h - przestrzegają synoptycy.

Podczas długiego weekendu radzimy regularnie sprawdzać komunikaty meteo i ostrzeżenia IMGW. Prognozy będziemy regularnie aktualizować w serwisie pogoda.se.pl.

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia