Pogodowy armagedon nad Polską. IMGW ostrzega przed mrozem

i

Autor: SHUTTERSTOCK Pogodowy armagedon nad Polską. IMGW ostrzega przed mrozem.

Pogodowy armagedon nad Polską. Komunikaty IMGW niepokoją. Gdzie będzie najgorzej?

2022-04-27 8:40

Prognoza pogody dla Polski. W naszym kraju mamy prawdziwy pogodowy armagedon. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie mają złudzeń. Kwiecień pożegna nas dynamiczną, niebezpieczną pogodą. Wiosna pokaże nam swoje nieprzewidywalne, nieprzyjemne oblicze. Początek tygodnia w Polsce to burze i grad. W kolejnych dniach będzie zupełnie inaczej. Zrobi się zimno, a eksperci ostrzegają przed śniegiem i mrozem. Gdzie będzie najgorzej? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Prognoza pogody dla Polski. Początek upływającego tygodnia w naszym kraju to opady deszczu i burze. Jaka będzie aura w naszym kraju w najbliższych dniach? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie mają dobrych wiadomości. Zbliża się pogodowy armagedon. Gdzie będzie najgorzej? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przestrzega nas o przymrozkach, które miały wystąpić w środę (27 kwietnia). IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw: łódzkiego, podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego oraz świętokrzyskiego. Na większości objętych prognozą terenów spadek temperatury wyniesie -1 stopni °C , a przy gruncie -3 st. °C . Niestety przymrozki to nie wszystkie niebezpieczne zjawiska, czyhające na nas w najbliższych godzinach.

Zobacz: Jasnowidz Jackowski zobaczył DWIE UKRAINY w swojej wizji przyszłości! Co stanie się za wschodnią granicą?!

Jaka będzie pogoda w kolejnych dniach? - Od środy do soboty Polska pozostawać będzie w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wówczas miejscami pojawi się przelotny deszcz - podaje IMGW. Nadal chłodno. W dzień temperatura od 7°C do 17°C, a w nocy 0°C do 7°C. Szczególnie zimno będzie w nocy ze środy na czwartek (27/28 kwietnia).

W środę (27 kwietnia) - jak podaje IMGW - "zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, na krańcach południowo wschodnich przejściowo do całkowitego". - Miejscami, głównie na południu przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu - czytamy na stronie IMGW. Uwaga, kierowcy! Drogi mokre od deszczu i śniegu mogą być niebezpieczne. Warto zachować ostrożność. Temperatura maksymalna od 8°C, 9°C na północnym wschodzie i wybrzeżu, około 13°C na wschodzie do 15°C, 17°C na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat około 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Budzi wstręt, ale nie wolno go zabijać! Widzisz takiego owada? Daruj mu życie!

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
EKG 2022. Polska 2050 Paweł Borys, Czy Polska zbankrutuje przez wojnę?