Pogoda

i

Autor: Shutterstock Pogoda

Prognoza na weekend

Pogodowe szaleństwo w weekend. Ogromna różnica temperatur. Wiemy, gdzie będzie najgorzej

2023-03-09 10:00

Jaka pogoda w najbliższy weekend? Przysłowie w marcu jak w garncu idealnie pasuje do tego, jak będzie wyglądać pogoda w Polsce w weekend. Wiosna wdarła się do naszego kraju, ale nie wszędzie. Pogoda podzieli Polskę na ciepłe południe i zimną północ. Kiedy to nastąpi? Szczegóły prognozy pogody na weekend w dalszej części artykułu.

Prognoza pogody na weekend jest zaskakująca. W piątek (10 marca) wydarzy się w Polsce coś, co dawno nie miało miejsca. W najbliższy weekend notowane będą ogromne różnice w temperaturach. Mieszkańcy Pomorza, Warmii czy Podlasia nadal będą czuć zimową aurę. Z kolei na Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu grube kurtki mogą zostać rzucone w kąt. Jedni będą zmagać się z zimnem i opadami, inni na swoich termometrach zobaczą temperatury sięgające kilkunastu stopni powyżej zera.

Pogoda w weekend. Polska w centrum pogodowego starcia. Zima na północy, wiosna na południu

Skąd to pogodowe szaleństwo? Jak informuje portal twojapogoda.pl, północna część Europy zmaga się z mroźną i śnieżną zimą. Z kolei na południu Europy czuć wiosnę. Polska znajduje się w środku tego "starcia" zimy z wiosną. W marcu jak w garncu? Jak najbardziej. W najbliższy weekend pogoda będzie bardzo różna, w zależności od regionu. W piątek (10 marca) nastąpi apogeum pogodowego kontrastu. Prognozy pogody na weekend mówią o deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu na północy kraju. Na termometrach ledwie kilka kresek powyżej zera. Z kolei w południowej części kraju więcej słońca i wiosenne temperatury, od 10 do 15 stopni Celsjusza.

Mieszkańcy południowej Polski wiosenną aurą nie będą jednak cieszyć się zbyt długo. Pogoda w ten weekend zmieniać się będzie bardzo szybko. Już w sobotę (11 listopada) nadejdzie potężne ochłodzenie, także w północnej części kraju. Prognozy na weekend zapowiadają, że termometry pokażą 2-5 stopni Celsjusza. Poczucie zimna potęgować będzie wiatr oraz opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Będzie też porywiście wiać. Uwaga, kierowcy! Drogi w weekend mogą być śliskie. Podobna aura, jak w sobotę, ma dominować również w niedzielę (12 marca).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kiedy przyjdzie wiosna? Ekspertka podała dwie graniczne daty

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Czy czekasz na wiosnę 2023 i ciepłe dni?
Express Biedrzyckiej - Aleksander KWAŚNIEWSKI
Listen on Spreaker.