Jaka czeka nas pogoda w Niedzielę Wielkanocną

i

Autor: Shutterstock

Prognoza na święta

Pogoda na Wielkanoc 2023. Taka będzie Niedziela Wielkanocna

2023-04-07 11:25

Do Niedzieli Wielkanocnej pozostały już tylko godziny. Dla większości z nas będzie to dzień wolny od pracy. Ładna pogoda i wysokie temperatury mogą zachęcać do świętowania poza domem. Czy pogoda na to pozwoli? Sprawdzamy, co mówią prognozy długoterminowe. Poniżej znajdziecie m.in. prognozowaną pogodę i temperaturę na Wielkanoc.

Pogoda na Wielkanoc 2023. Co z pogodą w Niedzielę Wielkanocną?

Wielkanoc 2023 tuż, tuż. Prognozy długoterminowe na kwiecień i święta mówią nam coraz więcej o tym, jakiej pogody możemy spodziewać się w Niedzielę Wielkanocną, która w tym roku wypada 9 kwietnia. Czy w czasie Wielkanocy będziemy cieszyć się ciepłą, słoneczną pogodą, a może wróci do nas zimowa aura? We wcześniej prognozie pogody na Wielkanoc 2023 informowaliśmy, że według IMGW "średnia miesięczna temperatura powietrza w całym kraju powinna mieścić w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020". Z kolei średnia opadów w kwietniu powinna - według najnowszych danych - być powyżej normy wieloletniej. Wzrasta więc prawdopodobieństwo, że Wielkanoc 2023 upłynie nam pod znakiem opadów deszczu.

Z prognozy długoterminowej wynika, że Niedziela Wielkanocna (9 kwietnia) będzie pochmurna. Wielu z nas liczy na to, że dzień wolny od pracy, jakim jest Niedziela Wielkanocna, będzie można spędzić poza domem, na świeżym powietrzu, wraz z najbliższymi. Niestety, pogoda do tego nie zachęci. Temperatura będzie zróżnicowana. W Niedzielę Wielkanocną (9 kwietnia) będzie od minus 3 do 12 stopni i również należy się spodziewać deszczu ze śniegiem. Tym, którzy są zawiedzeni prognozą na Wielkanoc przypominamy, że prognozy długoterminowe sprawdzają się rzadziej niż przewidywania meteorologów na 2-3 dni do przodu.

Świąteczny weekend coraz bliżej. Co mówią prognozy na Wielką Sobotę? Szczegóły w artykule Pogoda na Wielkanoc 2023. Jaka czeka nas pogoda w Wielką Sobotę?

Sonda
Nie możesz doczekać się Wielkanocy 2023?
Pisanki Pani Elżbiety to prawdziwe dzieła sztuki
Nasi Partnerzy polecają