Wielkanoc

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody na Wielką Sobotę.

Pogoda w święta

Pogoda na Wielkanoc 2023. Co mówią prognozy na Wielką Sobotę?

2023-04-07 11:18

Przed nami Wielkanoc 2023. Wielu z nas zadaje sobie pytanie, jaka pogoda czeka nas w święta wielkanocne? Czy będzie ciepło? A może spadnie deszcz lub śnieg? Przyglądamy się, co mówią prognozy. W dalszej części artykułu znajdziesz m.in. prognozowaną pogodę i temperaturę na Wielką Sobotę.

Pogoda na Wielkanoc 2023. Co mówią prognozy na święta?

Wielkanoc 2023 coraz bliżej. Z coraz większym zaciekawieniem sprawdzamy prognozy długoterminowe na kwiecień i święta. Przypomnijmy, że w tym roku Niedziela Wielkanocna wypada 9 kwietnia, zaś Lany Poniedziałek - 10 kwietnia. Czy w czasie Wielkanocy będziemy cieszyć się ciepłą, słoneczną pogodą, a może wróci do nas zimowa aura? We wcześniej prognozie pogody na Wielkanoc 2023 informowaliśmy, że według IMGW "średnia miesięczna temperatura powietrza w całym kraju powinna mieścić w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020". Z kolei średnia opadów w kwietniu powinna - według najnowszych danych - być powyżej normy wieloletniej. Wzrasta więc prawdopodobieństwo, że Wielkanoc 2023 upłynie nam pod znakiem opadów deszczu.

Pogoda na Wielką Sobotę 2023. Święcenie koszyczków wielkanocnych w strugach deszczu?

Rzeczywiście, najnowsze prognozy długoterminowe na Wielką Sobotę zdają się potwierdzać wcześniejsze przewidywania meteorologów z IMGW. W Wielką Sobotę Polacy odwiedzają kościoły, aby poświęcić koszyczek. W tym roku Wielka Sobota wypada 8 kwietnia. Wygląda na to, że w tym roku podczas spaceru do kościoła przyda się parasol. Wielka Sobota ma być pochmurna i deszczowa, z temperaturą w okolicach 6-7 stopni Celsjusza. Warto jednak zwrócić uwagę, że prognoza długoterminowa sprawdza się rzadziej niż prognoza z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pogoda w Wielką Sobotę może zatem wyglądać inaczej.

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda na Wielkanoc 2023. Jaka czeka nas pogoda w Wielki Piątek?

Sonda
Nie możesz doczekać się Wielkanocy 2023?
Pisanki Pani Elżbiety to prawdziwe dzieła sztuki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany