Jaka czeka nas pogoda w lany poniedziałek?

i

Autor: Shutterstock

Prognoza na śmigus-dyngus

Pogoda na Wielkanoc 2023. Jaka czeka nas pogoda w lany poniedziałek?

2023-04-07 11:28

Przy okazji nadchodzącej Wielkanocy 2023 zadajemy sobie pytanie, jaka będzie pogoda w święta wielkanocne? Ładna pogoda i wysokie temperatury mogą zachęcać do świętowania poza domem, tym bardziej, że dla wielu z nas lany poniedziałek będzie dniem wolnym od pracy. Czy pogoda na to pozwoli? Warto sprawdzić, co mówią synoptycy. Poniżej znajdziesz m.in. prognozowaną pogodę i temperaturę w lany poniedziałek.

Pogoda na Wielkanoc 2023. Prognoza na lany poniedziałek

Wielkanoc 2023 za nieco ponad dwa tygodnie. Z prognoz długoterminowych na kwiecień i święta można odczytać coraz więcej szczegółów na temat pogody w święta. Czego możemy spodziewać się w lany poniedziałek, która w tym roku wypada 10 kwietnia. Czy w tym dniu wolnym od pracy cieszyć się będziemy ciepłą, słoneczną pogodą, a może wróci do nas zimowa aura? We wcześniej prognozie pogody na Wielkanoc 2023 informowaliśmy, że według IMGW "średnia miesięczna temperatura powietrza w całym kraju powinna mieścić w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020". Z kolei średnia opadów w kwietniu powinna - według najnowszych danych - być powyżej normy wieloletniej. Wzrasta więc prawdopodobieństwo, że Wielkanoc 2023 upłynie nam pod znakiem opadów deszczu.

Zdają się to potwierdzać najnowsze prognozy długoterminowe. Wynika z nich, że 10 kwietnia, w lany poniedziałek, dzień będzie pochmurny i deszczowy. Deszcz i temperatura sięgająca 6-7 stopni przypomina raczej aurę z Bożego Narodzenia z lat minionych niż początek wiosny. Warto jednak mieć nadzieję, że na piękną, słoneczną pogodę podczas Wielkanocy 2023, ponieważ prognozy długoterminowe sprawdzają się rzadziej niż przewidywania meteorologów na 2-3 dni do przodu.

W Wielką Sobotę Polacy będą w kościołach święcić koszyczek wielkanocny. Czy tego dnia przydadzą się parasole? Szczegóły w artykule Pogoda na Wielkanoc 2023. Jaka czeka nas pogoda w Wielką Sobotę?

Sonda
Nie możesz doczekać się Wielkanocy 2023?
Pisanki Pani Elżbiety to prawdziwe dzieła sztuki