Pogoda na lato 2022. Amerykanie już wiedzą, co się wydarzy w Europie! Nie wszyscy będą zadowoleni

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogoda na lato 2022. Amerykanie już wiedzą, co się wydarzy w Europie! Nie wszyscy będą zadowoleni

Pogoda na lato 2022. Amerykanie już wiedzą, co się wydarzy w Europie! Nie wszyscy będą zadowoleni

2022-05-24 12:00

Prognoza pogody na lato 2022 dla Europy to ważny temat dla wszystkich tych, którzy planują wakacje. Długoterminowa prognoza pogody dla Europy, przygotowana przez amerykańskich ekspertów zdradza, jaka pogoda będzie w wakacje. Upały czy walka z deszczem? Sprawdzamy najnowsze doniesienia meteorologów na najbliższe miesiące. Pogoda na czerwiec, lipiec i sierpień zostanie przeanalizowana poniżej.

Pogoda na lato 2022 to z dnia na dzień coraz popularniejszy temat. Jaka będzie pogoda w wakacje? To pytanie zadają sobie wszyscy ci, którzy w czerwcu, lipcu i sierpniu chcą odpocząć od pracy i zrelaksować się w towarzystwie przyjemnych warunków atmosferycznych. Przypomnijmy - kalendarzowe lato rozpoczyna się 22 czerwca. Biorąc pod uwagę, że rok temu mieliśmy najcieplejsze lato w historii pomiarów, wielu liczy na pełne słońce i złapanie wakacyjnej opalenizny. Portal TVN Meteo powołujący się na amerykańskich ekspertów od pogody przeprowadził analizę tego, co nas czeka w najbliższych tygodniach i miesiącach. Jaka jest długoterminowa prognoza na lato 2022? O tym piszemy pod naszym autorskim quizem o tematyce meteo

Przeczytaj tez: Pogodowy armagedon przyniesie podtopienia?! Zatrważająca prognoza dla Polski

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?

Pogoda na lato 2022. Prognoza długoterminowa amerykańskich ekspertów

Amerykańscy specjaliści od pogody, na których powołuje się TVN meteo twierdzą, że lato 2022 w Europie będzie prawdopodobnie cieplejsze niż średnio na obszarze od Portugalii po Włochy, ale ciepło będzie się mieszać z wyraźnym ochłodzeniem. Taki klimat obserwowaliśmy w Polsce chociażby w maju, więc można rzec, że jesteśmy do tego przyzwyczajeni. 

- Każdy okres z temperaturą powyżej normy potrwa prawdopodobnie tydzień lub dwa. Fale gorącego powietrza będą przerywane przez przemieszczające się wolno systemy burzowe, powodujące spadek temperatury. Burze i opady deszczu mogą pomóc także załagodzić sytuację związaną z suszą i ograniczyć zagrożenie pożarowe w lasach - czytamy na stronie TVN meteo.

Jaka pogoda w wakacje 2022? Prognoza długoterminowa

Tyler Roys z AccuWeather podkreśla, że m.in. w Niemczech i Francji może się utrzymać zagrożenie pożarowe. Jeżeli wybieracie się na Bałkany, to tam w czerwcu i w lipcu również zapowiada sie na temperatury powyżej średniej normy z ostatnich lat. - Według amerykańskich synoptyków tego lata w Bukareszcie temperatura będzie osiągać 32 stopni C i więcej przez 31 do 38 dni oraz od 55 do 63 dni w stolicy Grecji - podaje TVN Meteo.

A co w Polsce? Gwałtowne burze mogą powrócić latem, ale meteorolodzy twierdzą, że nie będą tak rozległe i dokuczliwe jak w minionych latach. Zdecydowanie częściej pogoda powinna sprzyjać wypoczynkowi na plaży. Pamiętajmy jednak, że długoterminowe prognozy nie zawsze się sprawdzają. Komunikaty meteo i prognozy będziemy regularnie aktualizować w naszym serwisie. Warto też śledzić oficjalne źródła IMGW.

Sonda
Jakie masz plany na lato 2022?
Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku