Podtopienia

i

Autor: Pixabay Ulewy w Polsce. Możliwe są podtopienia. Zdj. ilustracyjne.

Pogodowy armagedon przyniesie podtopienia?! Zatrważająca prognoza dla Polski

2022-05-24 10:07

Najpierw susza, a teraz podtopienia?! Tak zatrważająca prognoza rysuje się dla Polski. Wiele tygodni czekaliśmy na intensywne opady deszczu, które pomogłyby w walce z suszą. Niestety, przez kilka dni spadnie tyle deszczu, ile zazwyczaj pada przez pół miesiąca.

Przed nami deszczowy czas w pogodzie. Wcześniej wielokrotnie informowaliśmy o zagrożeniu suszą w Polsce, więc doniesienia o deszczu powinniśmy przyjąć z radością. Niestety, w niektórych miejscach opady deszczu będą obfite i spadnie tyle deszczu, że możliwe są podtopienia. Gdzie będzie najgorzej? Jak informuje twojapogoda.pl. "na południu, północnym zachodzie i północnym wschodzie. Spadnie tam od 10 do 20 mm deszczu, zaś miejscami nawet do 30-40 mm". To ponad połowa tego, co powinno spaść przez cały miesiąc. Najmniej deszczu spadnie na południowym wschodzie kraju, m.in. w Małopolsce i na Podkarpaciu, a także na Ziemi Lubuskiej. Tam susza będzie się nasilać, gdyż prognozowane zaledwie 5 mm deszczu nie pomoże zbyt mocno w walce z suszą.

Opady deszczu "zawdzięczamy" chłodnemu frontowi atmosferycznemu, który we wtorek (24 maja) powędruje z zachodu na wschód kraju. Na zachodzie Polski miejscami możliwe są tez burze. - Spadnie przeważnie od 1 do 5 mm deszczu, jednak podczas burz sumy opadów mogą sięgać nawet 30 mm - informuje portali twojapogoda.pl. Jeszcze więcej deszczu będzie w środę (25 maja). Najmocniej popada w pasie od Śląska przez Ziemię Łódzką i Mazowsze po Mazury i Podlasie, a także na Podkarpaciu. Spadnie tam od 10 do 20 mm deszczu.

Co z deszczem w czwartek (26 maja)? Najwięcej opadów w północnych województwach Polski, ale ich suma będzie niewielka, bo od 1 do 5 mm. W piątek (27 maja) deszcz znowu w całej Polsce. Kolejny raz najmocniej popada na północy Polski, od 5 do 15 mm.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Niesamowity skok temperatur w tym regionie Polski! Przecierali oczy ze zdumienia. Szalona pogoda

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Express Biedrzyckiej - gen. Waldemar Skrzypczak: Armia rosyjska liże rany