Burza z piorunami nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Burza z piorunami nad Polską

Mnóstwo deszczu, powrót burzy i jeszcze to. Tak IMGW widzi wtorek [Pogoda 24.05.2022]

2022-05-24 7:08

Prognoza pogody na wtorek (24 maja) przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje nadchodzące załamanie pogody. Burze, intensywne opady deszczu i wichury - to wszystko czeka nas już w najbliższych godzinach. Sprawdźcie, gdzie 24.05.2022 będzie najgorzej. Najnowsza pogoda na dziś zostanie przez nas przeanalizowana poniżej.

Pogoda na dziś (wtorek, 23.05.2022) zwiastuje istne załamanie warunków atmosferycznych. Optymistyczny początek tygodnia szybko ustąpi warunkom, które kojarzymy chociażby z minionego weekendu. Chodzi tu o m.in. o grzmoty i wichury. - We wtorek w Polsce będzie na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. W zachodniej połowie kraju przewaga zachmurzenie dużego, przelotne opady deszczu i burze. W centrum początkowo pogodnie, z upływem dnia wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), cytowany przez Polską Agencję Prasową. - Podczas burz prognozowana wysokość opadu do 15 mm, na Pomorzu Zachodnim do 20 mm - dodają synoptycy.

Czytaj też: Niesamowity skok temperatur w tym regionie Polski! Przecierali oczy ze zdumienia. Szalona pogoda

Prognoza pogody 24.05.2022. Jaka będzie temperatura we wtorek, 24 maja?

Temperatury wtorkowe nie będą problemem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed silnym wiatrem, który będzie nas niepokoić zwłaszcza w czasie burzy. Wysoko w górach prędkość będzie robiła wrażenie. Zalecamy szczególną ostrożność, m.in. na drogach. Apel dotyczy zarówno kierowców, jak i pieszych.

- Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Pomorzu i nad morzem do 23 st. C na południu i południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 16 do 19 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h, na Pomorzu Zachodnim do 90 km/h - podaje IMGW w prognozie na wtorek.

Pogoda na dziś. Noc z wtorku na środę 24-25.05.2022

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę (24-25 maja 2022 roku) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i burze, głównie na południowym zachodzie i w centrum kraju. W czasie burz opady do 15 mm, na południowym zachodzie do 25 mm. - Nad ranem na zachodzie kraju lokalne mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 9°C do 13°C, cieplej na Warmii, około 14°C. Wiatr słaby, w czasie burz silniejszy, w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych - przestrzegają synoptycy. Po raz kolejny zalecamy regularne odświeżanie komunikatów meteo i śledzenie mapy ostrzeżeń Instytutu.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany