Burza z piorunami

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Burze, szalejące wichury i załamanie pogody znów zaatakują?! Bezlitosna prognoza IMGW. To się stanie niedługo

Burze, szalejące wichury i załamanie pogody znów zaatakują?! Bezlitosna prognoza IMGW. To się stanie niedługo

2022-05-23 14:06

Prognoza synoptyczna IMGW na nadchodzący tydzień nie zostawia większych złudzeń. Długo nie będziemy się cieszyć ładną pogodą. Do Polski znów pokazują burze, grad i załamanie pogody. Tym niebezpiecznym zjawiskom będą towarzyszyć ostre wichury. Na portalu pogoda.se.pl sprawdzamy, gdzie i kiedy będzie najgorzej.

Ostatnimi czasy pogoda w Polsce potrafi się diametralnie zmienić właściwie z dnia na dzień. Początek bieżącego tygodnia (poniedziałek, 23.05.2022) upływa nam pod znakiem przyjemnych warunków atmosferycznych, ale prognoza synoptyczna IMGW przygotowuje nas na nadchodzące załamanie pogody. - We wtorek na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie gradem. Wiatr w porywach do 80 km/h. Wieczorem front dotrze do centrum, a w nocy z wtorku na środę do wschodniej części kraju - podają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pozytywem pozostaną temperatury - w ciągu dnia termometry pokażą 21-24 stopnie Celsjusza. Dalszy ciąg prognozy pogody znajdziecie pod naszym autorskim quizem o tematyce meteo. Zachęcamy do rozwiązywania!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza IMGW dla Polski. Burze, silny wiatr i sporo deszczu

Podobny scenariusz do tego z wtorku utrzyma się niestety także w środku tygodnia. Synoptycy Instytutu przekonują, że to właśnie 24 i 25 maja będą najgorszymi pod względem warunków atmosferycznych. Możliwe są utrudnienia komunikacyjne i duże skoki temperatur.

- W środę pochmurno z opadami deszczu na zachodzie i burzami na wschodzie kraju. Na Przedgórzu Sudeckim oraz w Sudetach miejscami opady deszczu będą dość intensywne. W trakcie burz porywisty wiatr i lokalnie grad. Temperatura od około 20°C na zachodzie do 23°C na wschodzie, jednak w strefie silniejszych opadów, nad morzem oraz w górach już chłodniej, około 15°C - podaje IMGW w prognozie synoptycznej na bieżąco tydzień.

Pogoda w Polsce. Burze i deszcz do końca tygodnia? [Prognoza]

Prognoza IMGW na kolejne dni tego tygodnia nie poprawi nastroju tym, którzy lubią długie spacery w towarzystwie słonecznej pogody. Eksperci Instytutu podają, że w czwartek i w piątek burze odpuszczą, ale pojawią się przelotne opady deszczu oraz dość silny i porywisty wiatr. Nad morzem podmuchy nawet do 70 km/h. Burzowe klimaty powrócą w weekend. Najgorzej będzie na północy kraju. Temperatury wyraźnie spadną. Jeżeli planujecie weekendowego grilla, lepiej ubierzcie bluzy. - Chłodno, w dzień od 14°C do 17°C, a w nocy od 4°C do 8°C - podsumowują synoptycy IMGW. Ostrzeżenia meteo i radary burzowe regularnie odświeżamy na stronie pogoda.se.pl. Warto też śledzić mapę alertow Instytutu.

Sonda
Wyłączasz telefon podczas burzy?
Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany