Burze, szalejące wichury i załamanie pogody znów zaatakują?! Bezlitosna prognoza IMGW. To się stanie niedługo

2022-05-23 14:06
Burza z piorunami
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Burze, szalejące wichury i załamanie pogody znów zaatakują?! Bezlitosna prognoza IMGW. To się stanie niedługo

Prognoza synoptyczna IMGW na nadchodzący tydzień nie zostawia większych złudzeń. Długo nie będziemy się cieszyć ładną pogodą. Do Polski znów pokazują burze, grad i załamanie pogody. Tym niebezpiecznym zjawiskom będą towarzyszyć ostre wichury. Na portalu pogoda.se.pl sprawdzamy, gdzie i kiedy będzie najgorzej.

Ostatnimi czasy pogoda w Polsce potrafi się diametralnie zmienić właściwie z dnia na dzień. Początek bieżącego tygodnia (poniedziałek, 23.05.2022) upływa nam pod znakiem przyjemnych warunków atmosferycznych, ale prognoza synoptyczna IMGW przygotowuje nas na nadchodzące załamanie pogody. - We wtorek na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie gradem. Wiatr w porywach do 80 km/h. Wieczorem front dotrze do centrum, a w nocy z wtorku na środę do wschodniej części kraju - podają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pozytywem pozostaną temperatury - w ciągu dnia termometry pokażą 21-24 stopnie Celsjusza. Dalszy ciąg prognozy pogody znajdziecie pod naszym autorskim quizem o tematyce meteo. Zachęcamy do rozwiązywania!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza IMGW dla Polski. Burze, silny wiatr i sporo deszczu

Podobny scenariusz do tego z wtorku utrzyma się niestety także w środku tygodnia. Synoptycy Instytutu przekonują, że to właśnie 24 i 25 maja będą najgorszymi pod względem warunków atmosferycznych. Możliwe są utrudnienia komunikacyjne i duże skoki temperatur.

- W środę pochmurno z opadami deszczu na zachodzie i burzami na wschodzie kraju. Na Przedgórzu Sudeckim oraz w Sudetach miejscami opady deszczu będą dość intensywne. W trakcie burz porywisty wiatr i lokalnie grad. Temperatura od około 20°C na zachodzie do 23°C na wschodzie, jednak w strefie silniejszych opadów, nad morzem oraz w górach już chłodniej, około 15°C - podaje IMGW w prognozie synoptycznej na bieżąco tydzień.

Pogoda w Polsce. Burze i deszcz do końca tygodnia? [Prognoza]

Prognoza IMGW na kolejne dni tego tygodnia nie poprawi nastroju tym, którzy lubią długie spacery w towarzystwie słonecznej pogody. Eksperci Instytutu podają, że w czwartek i w piątek burze odpuszczą, ale pojawią się przelotne opady deszczu oraz dość silny i porywisty wiatr. Nad morzem podmuchy nawet do 70 km/h. Burzowe klimaty powrócą w weekend. Najgorzej będzie na północy kraju. Temperatury wyraźnie spadną. Jeżeli planujecie weekendowego grilla, lepiej ubierzcie bluzy. - Chłodno, w dzień od 14°C do 17°C, a w nocy od 4°C do 8°C - podsumowują synoptycy IMGW. Ostrzeżenia meteo i radary burzowe regularnie odświeżamy na stronie pogoda.se.pl. Warto też śledzić mapę alertow Instytutu.

Sonda
Wyłączasz telefon podczas burzy?
Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE