Niesamowity skok temperatur w tym regionie Polski! Przecierali oczy ze zdumienia. Szalona pogoda

i

Autor: geralt/cc0/Pixabay.com; Katrina_S/cc0/Pixabay.com W północno-wschodniej Polsce odczuwalna temperatura spadła w ciągu 2 dni o 23 stopni

Niesamowity skok temperatur w tym regionie Polski! Przecierali oczy ze zdumienia. Szalona pogoda

2022-05-23 9:44

Mieszkańcy Polski byli do tej pory przyzwyczajeni, że duże skoki temperatur notowane są raczej w marcu lub w kwietniu, ale w tym roku do tej listy można spokojnie dopisać maj. Po tym, jak w czwartek i piątek przez nasz kraj przechodziła fala upałów, w sobotę i niedzielę zrobiło się wyjątkowo zimno, co mogą m.in. potwierdzić mieszkańcy północno-wschodniej Polski.

Niesamowity skok temperatur w tym regionie Polski! Przecierali oczy ze zdumienia. Szalona pogoda

Jak informuje serwis TwojaPogoda.pl, temperatura w niektórych regionach Polski spadła w ciągu 2 dni o 23 stopni. Tak było m.in. w północno-wschodniej w Polsce. W piątek, 20.05, termometry pokazywały w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim ponad 25 stopni, choć tuż przed pojawieniem się opadów i burz odczuwalna temperatura była jeszcze wyższa i wynosiła 30 stopni Celsjusza. Ledwie dwa dni później, w niedzielę, 22.05, w tych samych regionach było już tylko 10 stopni, ale odczuwalnie jeszcze mniej, bo zaledwie 7. Takie skoki temperatur były do tej pory charakterystyczne dla innych miesięcy, jak np. marzec czy kwiecień, choć i tak rzadko zdarzało się, by temperatura spadała tak gwałtownie w ciągu raptem dwóch dni.

Czytaj też: Słońce czy deszcz? Najnowsza prognoza IMGW [Pogoda 23.05.2022]

Jak informuje TwojaPogoda.pl poniedziałek, 23.05, może się skończyć dla mieszkańców Polski kolejnym szokiem termicznym, bo w całym kraju znowu zrobi się cieplej. Najwyższe temperatury - ponad 20 stopni w cieniu - spodziewane są na zachodzie i na południu Polski, natomiast najchłodniej ma być nad morzem, wyłączając północno-zachodnią część kraju - w Gdańsku będzie tylko 13 kresek.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
We Wrocławiu mieszka sobowtór Putina
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany