Chmury na niebie w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowe starcie na niebie. Słońce czy deszcz? Prognoza IMGW na początek tygodnia [Pogoda 23.05.2022]

Słońce czy deszcz? Najnowsza prognoza IMGW [Pogoda 23.05.2022]

2022-05-23 7:00

Prognoza pogody na poniedziałek (23 maja) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada zdecydowanie lepsze warunki atmosferyczne, niż te, z którymi walczyliśmy podczas weekendu. Wiemy, gdzie 23.05.2022 pojawią się opady deszczu, a które regiony będą się cieszyć słoneczną pogodą. Oto najnowsza pogoda na dziś.

Pogoda na dziś (poniedziałek, 23.05.2022) powinna poprawić nastroje wielu Polakom. Burze z gradem i wichury nie będą nas niepokoić, przynajmniej na początku tygodnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podaje, że niektóre regiony będą się cieszyć bardzo przyjemną pogodą. - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie okresami duże i tam słabe przelotne opady deszczu - czytamy w prognozie synoptycznej ekspertów Instytutu. Parasole mogę się przydać w okolicach Białegostoku, Suwałk, Lublina i Warszawy, ale nie będą to intensywne zjawiska. Na przeważającym obszarze kraju warunki będą zachęcać do dłuższych spacerów. Dalszy ciąg prognozy znajdziecie pod naszym autorskim quizem o pogodzie. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Czytaj też: Wielka powódź zalała Polskę w 2010 roku! Ogromna katastrofa. Wstrząsające zdjęcia

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Prognoza pogody 23.05.2022. Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 23 maja?

Prognoza na początek tygodnia zwiastuje przyjemne temperatury w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i generalnie w zachodnich rejonach Polski. Tam słupki rtęci pokażą więcej niż 20 stopni. Na szczęście silny wiatr pojawi się jedynie w górach. Nie spodziewamy się połamanych drzew i utrudnień komunikacyjnych, związanych z wichurami.

- Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 17°C do 20°C, cieplej na południowym zachodzie do 22°C, a chłodniej nad morzem od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na krańcach południowo-zachodnich porywisty, przeważnie z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy do 55 km/h - podaje IMGW w prognozie na poniedziałek.

Pogoda na dziś. Noc z poniedziałku na wtorek 23-24.05.2022

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek (23-24.05.2022) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego i tam nad ranem miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C na północnym wschodzie, około 8°C w centrum do 13°C na zachodzie; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich Karpat około 4°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, na północy i zachodzie porywisty, południowo-wschodni. W Sudetach porywy do 60 km/h - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW. Aktualne prognozy będziemy regularnie przekazywać na stronie pogoda.se.pl.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut