Synoptyk IMGW o poprawie pogody: "Polska będzie podzielona na dwie części"

2022-05-22 19:52
Synoptyk IMGW o poprawie pogody: Polska będzie podzielona na dwie części
Autor: geralt /Pixabay.com Synoptyk IMGW o poprawie pogody: "Polska będzie podzielona na dwie części"

Pogoda na poniedziałek (23 maja 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o znacznej poprawie. Gdzie będzie najcieplej? "W poniedziałek w zachodniej połowie Polski widoczna będzie poprawa pogody. Na wschodzie nadal możliwe przelotne opady deszczu" - powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk CBP IMGW-PIB. Szczegóły poniżej.

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominują niże z układami frontów atmosferycznych, tylko częściowo północ i południe kontynentu obejmują wyże. Polska jest na skraju niżu, którego ośrodek przemieści się znad Białorusi nad Rosję, jedynie zachodnia Polska jest w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia. Z zachodu i północnego zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie.

Zobacz też: Wielka powódź zalała Polskę w 2010 roku! Ogromna katastrofa. Wstrząsające zdjęcia [GALERIA]

Kiedy poprawa pogody w Polsce? Synoptyk IMGW wyjaśnia

Jak przekazała Polskiej Agencji Prasowej Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek (23.05.2022) od zachodu wejdzie nad Polskę słaby wyż z centrum nad Niemcami. Polska będzie podzielona na dwie części pod względem pogody.

Zobacz również: Trąba powietrzna w Niemczech! Przerażające nagranie. Wielu rannych po silnej wichurze

- Pod względem pogody Polska będzie podzielona na dwie części. We wschodniej połowie na ogół zachmurzenie umiarkowane i z przelotnymi, słabymi opadami deszczu. Na zachodzie i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny. Na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 16 do 21 stopni Celsjusza, tylko w rejonie Helu termometry wskażą do 13 stopni - powiedziała Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB w rozmowie z PAP.

Daria o skandalu w Sopocie. Tancerz POCAŁOWAŁ ją na wizji!
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE