Padeborn: Przez niemieckie miasto przeszła trąba powietrzna

i

Autor: pixabay.com/ Lubuscy Łowcy Burz

Trąba powietrzna w Niemczech! Przerażające nagranie. Wielu rannych po silnej wichurze

2022-05-21 9:46

Trąba powietrzna w niemieckim Padeborn (Nadrenia Północna-Westfalia). Gwałtowna pogoda nawiedziła naszego zachodniego sąsiada. Niemcy odczuli nadejście potężnego frontu atmosferycznego, który przyniósł silne wichury. Zobaczcie szokujące nagranie z Padeborn, gdzie w piątek (20 maja) pojawiła się trąba powietrzna.

W piątek, 20 maja, przez Niemcy przeszedł niż Emmelinde, który utworzył się nad Francją. Za naszą zachodnią granicą wprowadzono najwyższy, trzeci stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Niż przyniósł nad Niemcy bardzo dynamiczną pogodę. Mieszkańcom w szczególności dał się we znaki silny wiatr. W niemieckim mieście Padeborn (kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia) pojawiła się trąba powietrzna. Odnotowano spore straty materialne m.in. zniszczone domy i samochody. Strażacy musieli sprzątać połamane drzewa. W sieci pojawiło się nagranie trąby powietrznej z Padeborn, które można zobaczyć poniżej.

Zobacz również: Potężne wichury w niemal całej Polsce! Będą burze. IMGW wydał alerty! [POGODA, SOBOTA 21 MAJA]

Silna wichura dotarła także do Lippstadt w Nadrenii-Palatynacie. Jak informuje TVN 24 aż 40 osób zostało rannych, w tym 10 ciężko.

Zobacz: Trąba powietrzna w Rzeszowie. Przerażający widok. Zobacz nagrania

Sonda
Boisz się anomalii pogodowych?
Trąba powietrzna zniszczyła Schronisko dla Psów "Zwierzaki do wzięcia" w miejscowości Gózd pod Rykami