Alert RCB dla Poznania. W nocy zrobi się niebezpiecznie!

i

Autor: Pixabay.com Alert RCB dla Poznania. W nocy zrobi się niebezpiecznie!

Pogoda na dziś: 30.10.2021. Wiatr nawet do 110 km/h. Mieszkańcy tej części kraju nie będą zadowoleni. Prognoza IMGW

2021-10-30 0:07

Pogoda na dziś, sobotę (30 października 2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), zapowiada się przeważnie bezchmurnie, na południu kraju może wiać silny wiatr. Tam też najcieplej, do 17°C, 18°C. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę znajdziesz poniżej.

Pogoda na dziś: 30.10.2021. Wiatr nawet do 110 km/h. Mieszkańcy tej części kraju nie będą zadowoleni. Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW nad Europą wschodnią, częściowo centralną i południową dominuje wyż z centrum nad Ukrainą. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu niżu z głównymi ośrodkami w rejonie Islandii i północnej Skandynawii, którym towarzyszą układy frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w zasięgu wyżu znad Ukrainy. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie wolno spadać.

Zobacz też: Śnieg zasypie groby na Wszystkich Świętych? Prognoza pogody na 1 listopada wszystko wyjaśnia

Jaka będzie pogoda w sobotę, 30.10.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w sobotę, 30 października 2021 roku będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na północnym zachodzie umiarkowane, miejscami duże. Na południu kraju będzie mocno wiało.

- Wiatr przeważnie umiarkowany, na południu kraju okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, a w Kotlinie Kłodzkiej do 70 km/h, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 110 km/h - czytamy na stronie IMGW.

Czytaj też: Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy koniec zmiany czasu?

Jaka będzie temperatura 30.10.2021?

Według prognoz IMGW, w sobotę najcieplej będzie na południu polski.

- Temperatura maksymalna od 12°C,13°C na północnym zachodnie i miejscami w górach, 15°C, 16°C w centrum, do 17°C, 18°C na południu kraju - podają synoptycy.

Noc z piątku na sobotę. Prognoza IMGW dla Polski

Jak podaje IMGW, w nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na krańcach zachodnich i północnym zachodzie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura minimalna od 3°C do 7°C, cieplej miejscami nad morzem 8°C, 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, tylko w Kotlinie Kłodzkiej dość silny, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 100 km/h.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Na toruńskim osiedlu Rubinkowo, wiatr zerwał połowę ocieplenia z elewacji 11-piętrowego budynku. Nikomu nic się nie stało.