Pogoda na 28 października.  Wiemy gdzie będzie ciepło! Trzeba jednak bardzo uważać na pewne zjawisko. Prognoza IMGW

i

Autor: geralt / Pixabay.com Pogoda na 28 października. Wiemy gdzie będzie ciepło! Trzeba jednak bardzo uważać na pewne zjawisko. Prognoza IMGW

Pogoda na dziś: 28 października. Wiemy gdzie będzie ciepło! Trzeba jednak uważać na pewne zjawisko. Prognoza IMGW

2021-10-28 7:05

Pogoda na czwartek (28 października) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), zapowiada się pochmurno, ale ciepło. Synoptycy mówią o umiarkowanym wietrze, ale uwaga! W nocy mogą pojawić się w Polsce mgły, które ograniczą widoczność nawet do 200 m! Trzeba zachować szczególną ostrożność. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś znajdziesz poniżej.

Pogoda na dziś: 28.10.2021. Wiemy gdzie będzie ciepło! Trzeba jednak bardzo uważać na pewne zjawisko. Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, północna Polska oraz Rosja są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów. Polska jest na skraju rozległego wyżu znad środkowej Europy. Na północy kraju, z zachodu na wschód, przemieszcza się ciepły front atmosferyczny związany z niżem znad Skandynawii, za którym napływa ciepłe i suche powietrze polarne morskie.

Czytaj też: Śnieg zasypie groby na Wszystkich Świętych? Prognoza pogody na 1 listopada wszystko wyjaśnia

Jaka będzie pogoda w czwartek, 28.10.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w czwartek, 28 października 2021 roku prognozowane jest na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy kraju, umiarkowane, okresami duże. Wiatr będzie umiarkowany, jednak porywów należy się spodziewać na wybrzeżu

- Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu początkowo porywisty, przeważnie i kierunków południowych - czytamy na stronie IMGW.

Dalsza część artykuły pod quizem:

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Jaka będzie temperatura 28.10.2021?

W czwartek (28 października) będzie ciepło, termometry wskażą nawet 17 st.C! Nie oznacza to oczywiście porzucenie kurtek, ale w niektórych miejscach temperatura (zważywszy na koniec października) będzie całkiem znośna. Gdzie będzie najcieplej?

- Temperatura maksymalna od 13 st.C na wschodzie do 17 st.C na Dolnym Śląsku; na Podhalu około 11 st.C - czytamy na stronie IMGW.

Polecamy: Lepiej się przygotujcie! Jasnowidz Jackowski przewidział pogodę na Wszystkich Świętych i listopad!

Noc z czwartku na piątek. Prognoza IMGW dla Polski

Jak informuje IMGW, w nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie bezchmurnie i tam mgła ograniczająca widzialność do 200 m. W rejonach mgieł możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od 3°C na południowym wschodzie, około 6°C w centrum do 8°C w Helu; na Przedgórzu Sudeckim od 1°C do 3°C, na Podhalu spadki do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie w porywach do 55 km/h, wysoko w Sudetach do 70 km/h, południowo-wschodni i południowy.

Zobacz też: Zmiana czasu 2021. Kiedy zmiana na czas zimowy? W którą stronę przesunąć wskazówki zegara?

Dynia DIY– pomysł na jesienną pracę plastyczną