Pogoda na dziś: 27 października. Deszcz i wichury do 65 km/h. Nie wszyscy będą zadowoleni. Prognoza IMGW

2021-10-27 8:30
Deszczowe chmury
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na 27 października. Deszcz i wichury do 65 km/h. Nie wszyscy będą zadowoleni. Prognoza IMGW / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na środę (27 października) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie wszystkim przypadnie do gustu. Niektóre regiony naszego kraju będą się cieszyć z przyjemnych warunków, ale gdzieniegdzie przydadzą się parasole. Szczegółowa prognoza pogody na dziś poniżej.

Pogoda na dziś: 27 października. Deszcz i wichury do 65 km/h. Nie wszyscy będą zadowoleni. Prognoza IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) poinformował, że w środę Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, północna Polska oraz Rosja będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów. Polska będzie na skraju rozległego wyżu znad środkowej Europy. W dzień od zachodu, będzie przemieszczać się przez Polskę ciepły front atmosferyczny związany z niżem znad Skandynawii, za którym napłynie ciepłe i suche powietrze polarne morskie. Jakie pogodowe niespodzianki czekają na nas w środku tygodnia?

Jaka będzie pogoda w środę 27.10.2021?

IMGW informuje, że na środę (27 października) prognozowane jest zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane, tylko na północy i w Bieszczadach okresami duże i tam możliwe słabe opady deszczu. Dalszy ciąg artykułu znajdziecie pod naszym quizem.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

- Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, miejscami w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni - podają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka będzie temperatura 27.10.2021?

W środę (27 października) nie spodziewamy się ani gwałtownego ocieplenia, ani też niespodziewanego ataku zimy. Warunki będą typowe dla wczesnej jesieni. Na termometrach znajdziecie dwucyfrowe wartości, co potwierdzają specjaliści IMGW. -  Temperatura maksymalna od 10 st. C na Suwalszczyźnie i Podhalu, około 13 st. C w centrum, do 15 st. C na Dolnym Śląsku, Śląsku i w Zatoce Pomorskiej - czytamy na stronie Instytutu.

Czytaj też: Inwazja biedronek azjatyckich w Polsce! Mogą być niebezpieczne. "Pchają się do domów drzwiami i oknami"

Noc ze środy na czwartek. Prognoza IMGW dla Polski

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek (27/28.10.2021) w środkowym i południowym pasie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na południu i w centrum miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Na północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. - Temperatura minimalna od 0 st. C w Bieszczadach, około 6 st. C w centrum do 11 st. C na wybrzeżu; na Podhalu spadki do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu lokalnie porywisty, miejscami w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i południowy - czytamy w serwisie IMGW.

Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Jesienne porządki nad siedleckim zalewem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE