Deszczowe chmury

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na 27 października. Deszcz i wichury do 65 km/h. Nie wszyscy będą zadowoleni. Prognoza IMGW / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś: 27 października. Deszcz i wichury do 65 km/h. Nie wszyscy będą zadowoleni. Prognoza IMGW

2021-10-27 8:30

Pogoda na środę (27 października) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie wszystkim przypadnie do gustu. Niektóre regiony naszego kraju będą się cieszyć z przyjemnych warunków, ale gdzieniegdzie przydadzą się parasole. Szczegółowa prognoza pogody na dziś poniżej.

Pogoda na dziś: 27 października. Deszcz i wichury do 65 km/h. Nie wszyscy będą zadowoleni. Prognoza IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) poinformował, że w środę Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, północna Polska oraz Rosja będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów. Polska będzie na skraju rozległego wyżu znad środkowej Europy. W dzień od zachodu, będzie przemieszczać się przez Polskę ciepły front atmosferyczny związany z niżem znad Skandynawii, za którym napłynie ciepłe i suche powietrze polarne morskie. Jakie pogodowe niespodzianki czekają na nas w środku tygodnia?

Jaka będzie pogoda w środę 27.10.2021?

IMGW informuje, że na środę (27 października) prognozowane jest zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane, tylko na północy i w Bieszczadach okresami duże i tam możliwe słabe opady deszczu. Dalszy ciąg artykułu znajdziecie pod naszym quizem.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

- Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, miejscami w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni - podają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka będzie temperatura 27.10.2021?

W środę (27 października) nie spodziewamy się ani gwałtownego ocieplenia, ani też niespodziewanego ataku zimy. Warunki będą typowe dla wczesnej jesieni. Na termometrach znajdziecie dwucyfrowe wartości, co potwierdzają specjaliści IMGW. -  Temperatura maksymalna od 10 st. C na Suwalszczyźnie i Podhalu, około 13 st. C w centrum, do 15 st. C na Dolnym Śląsku, Śląsku i w Zatoce Pomorskiej - czytamy na stronie Instytutu.

Czytaj też: Inwazja biedronek azjatyckich w Polsce! Mogą być niebezpieczne. "Pchają się do domów drzwiami i oknami"

Noc ze środy na czwartek. Prognoza IMGW dla Polski

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek (27/28.10.2021) w środkowym i południowym pasie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na południu i w centrum miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Na północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. - Temperatura minimalna od 0 st. C w Bieszczadach, około 6 st. C w centrum do 11 st. C na wybrzeżu; na Podhalu spadki do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu lokalnie porywisty, miejscami w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i południowy - czytamy w serwisie IMGW.

Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Jesienne porządki nad siedleckim zalewem