Pogoda na dziś, 2 grudnia. Śnieg, deszcz i silne wichury! Prognoza IMGW [2.12.2021]

2021-12-02 7:00
Pogoda na dziś, 2 grudnia. Śnieg, deszcz i silne wichury! Prognoza IMGW [2.12.2021]
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Pogoda na dziś, 2 grudnia. Śnieg, deszcz i silne wichury! Prognoza IMGW [2.12.2021]

Pogoda na czwartek (2 grudnia 2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach deszczu oraz śniegu, a także porywistym wietrze nawet do 80 km/h. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś poniżej.

Pogoda na dziś: 2.12.2021. Śnieg, deszcz i wichury do 80 km/h! Prognoza IMGW [2.12.2021]

Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Danią oraz Morzem Białym wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie zachodnia część kontynentu oraz basen Morza Śródziemnego jest w zasięgu wyżów. Polska znajduje się pod wpływem nasuwającego się z zachodu, ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Danii. Północno-wschodnia część Polski pozostaje w chłodniejszej masie powietrza, a nad pozostały obszar kraju napływa cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie spadać.

Polecamy: Boże Narodzenie 2021. W Polsce będzie śnieg? Pogoda jeszcze nas zaskoczy! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

Jaka będzie pogoda w czwartek, 2.12.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (2 grudnia) prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza w centrum i na południowym wschodzie. Mogą jednak wystąpić opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

- Na północy przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko w górach (powyżej 1000 m n.p.m.) śnieg – informuje IMGW.

Zobacz też: Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy? Odpowiedź na ostatnie pytanie nie pozwoli wam zasnąć!

Jaka będzie temperatura 2.12.2021?

Jak wynika z analiz synoptyków, czwartek będzie chłodny, a dodatkowo miejscami będzie wiał porywisty wiatr.

- Temperatura maksymalna od 1 st.C na Suwalszczyźnie, około 4 st.C w centrum do 7 st.C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, tylko na północnym wschodzie w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 70 km/h, zachodni, powodujący zamiecie śnieżne – czytamy na stronie IMGW.

Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) przed silnym wiatrem na północy i zachodzie Polski: „W nadmorskim pasie nadmorskim porywy nawet do 110 km/h,” - ostrzegają synoptycy. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje też w południowej części województwa podkarpackiego.

Noc z czwartku na piątek. Prognoza IMGW dla Polski

Jak podają eksperci z IMGW, w nocy prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Na północy miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu, a w Bieszczadach opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej około 15 cm. Temperatura minimalna od -4°C na południu do 0°C na wybrzeżu; w kotlinach górskich spadki do -6°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, na Suwalszczyźnie początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

Atak zimy w Warszawie. Listopad kończy się śnieżycą
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE