Pogoda na dziś, 2 grudnia. Śnieg, deszcz i silne wichury! Prognoza IMGW [2.12.2021]

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Pogoda na dziś, 2 grudnia. Śnieg, deszcz i silne wichury! Prognoza IMGW [2.12.2021]

Pogoda na dziś, 2 grudnia. Śnieg, deszcz i silne wichury! Prognoza IMGW [2.12.2021]

2021-12-02 7:00

Pogoda na czwartek (2 grudnia 2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach deszczu oraz śniegu, a także porywistym wietrze nawet do 80 km/h. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś poniżej.

Pogoda na dziś: 2.12.2021. Śnieg, deszcz i wichury do 80 km/h! Prognoza IMGW [2.12.2021]

Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Danią oraz Morzem Białym wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie zachodnia część kontynentu oraz basen Morza Śródziemnego jest w zasięgu wyżów. Polska znajduje się pod wpływem nasuwającego się z zachodu, ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Danii. Północno-wschodnia część Polski pozostaje w chłodniejszej masie powietrza, a nad pozostały obszar kraju napływa cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie spadać.

Polecamy: Boże Narodzenie 2021. W Polsce będzie śnieg? Pogoda jeszcze nas zaskoczy! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

Jaka będzie pogoda w czwartek, 2.12.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (2 grudnia) prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza w centrum i na południowym wschodzie. Mogą jednak wystąpić opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

- Na północy przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko w górach (powyżej 1000 m n.p.m.) śnieg – informuje IMGW.

Zobacz też: Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy? Odpowiedź na ostatnie pytanie nie pozwoli wam zasnąć!

Jaka będzie temperatura 2.12.2021?

Jak wynika z analiz synoptyków, czwartek będzie chłodny, a dodatkowo miejscami będzie wiał porywisty wiatr.

- Temperatura maksymalna od 1 st.C na Suwalszczyźnie, około 4 st.C w centrum do 7 st.C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, tylko na północnym wschodzie w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 70 km/h, zachodni, powodujący zamiecie śnieżne – czytamy na stronie IMGW.

Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) przed silnym wiatrem na północy i zachodzie Polski: „W nadmorskim pasie nadmorskim porywy nawet do 110 km/h,” - ostrzegają synoptycy. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje też w południowej części województwa podkarpackiego.

Noc z czwartku na piątek. Prognoza IMGW dla Polski

Jak podają eksperci z IMGW, w nocy prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Na północy miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu, a w Bieszczadach opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej około 15 cm. Temperatura minimalna od -4°C na południu do 0°C na wybrzeżu; w kotlinach górskich spadki do -6°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, na Suwalszczyźnie początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

Atak zimy w Warszawie. Listopad kończy się śnieżycą
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?