Pogodowy armagedon w Polsce! Niż Krystian nie ma litości. To już się dzieje

i

Autor: SHUTTERSTOCK Pogodowy armagedon w Polsce! Niż "Krystian" nie ma litości. To już się dzieje

Pogodowy armagedon w Polsce! Niż "Krystian" nie ma litości. To już się dzieje

2021-11-30 13:51

Niż "Krystian" i złowieszcza prognoza pogody dla Polski. Zawieje śnieżne, wichury, skoki ciśnienia i wiele więcej - to tylko niektóre skutki działalności bezlitosnego niżu. Synoptycy nie zostawiają złudzeń. Najbliższe godziny przyniosą sporo utrudnień komunikacyjnych, a u nas pojawią się bóle głowy i pogłębi się uczucie senności. Aktualne prognozy analizujemy w poniższym materiale.

Niż "Krystian" atakuje. Prognoza pogody dla Polski bezlitosna

Aktualna prognoza pogody dla Polski to prawdziwy koszmar. Coraz więcej śniegu na drogach, trzęsiemy się z zimna i nie widać większych szans na poprawę warunków. Mało tego, pogoda na początku grudnia jeszcze się pogorszy. Już w ostatni dzień listopada (wtorek, 30.11.2021 r.) odczuwamy działalność nieprzyjemnego niżu "Krystian", który przyniósł ze sobą spadek ciśnienia i silniejszy wiatr. Synoptycy IMGW spodziewają się, że wiatr powieje z prędkością od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, nad morzem oraz rejonach podgórskich do 80 km/h, południowo-zachodni i południowy. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do około 100 km/h. Podobnie będzie w nocy z wtorku na środę. Wichury mogą powodować zamiecie śnieżne i zawieje. Zalecamy szczególną ostrożność, zwłaszcza na drogach. 

Sprawdź też: Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy? Odpowiedź na ostatnie pytanie nie pozwoli wam zasnąć!

Niż "Krystian w Polsce". To dopiero początek!

Najbliższe kilkanaście godzin przyniesie pogodowy armagedon. Niż "Krystian" ustąpi miejsca kolejnemu, tym razem o imieniu Daniel. - Takie połączenie przyniesie konkretny spadek ciśnienia, które ukształtuje się na poziomie zaledwie 975 hPa - podaje portal twojapogoda.pl. Niestety to wszystko bardzo negatywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Dominować będą senność, rozkojarzenie i bóle głowy. 

Od środy (1.12.2021 r.) IMGW planuje ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru. Objęta nimi będzie cała północna Polska, centrum kraju oraz ściana zachodnia. Na ten moment wolne od prognozowanych alertów są tylko województwa: opolskie, lubelskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Instytut może rzecz jasna aktualizować mapę, w zależności od panującej sytuacji. Jeżeli tak się stanie, to wówczas będziemy na bieżąco ostrzegać w naszych lokalnych serwisach. Uważajcie na siebie i zadbajcie również o starsze osoby z waszych rodzin.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Niespodziewany atak zimy w Polsce