Oblodzenie na drogach w Polsce

i

Autor: archiwum serwisu Oblodzenia na drogach w Bydgoszczy i regionie! IMGW ostrzega kierowców/ Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś: 30 listopada. Wichury do 100 km/h i śmiertelne zagrożenie na drogach! Prognoza IMGW

2021-11-30 6:32

Pogoda na wtorek (30.11.2021 r.), jaką przygotowali eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przygotowuje nas na bardzo trudne warunki, jakie zapanują na drogach. Dodatkowym problemem będą wichury, gdzieniegdzie nawet do 100 km/h. Szczegółowa pogoda na dziś z uwzględnieniem obowiązujących ostrzeżeń poniżej.

Pogoda na dziś: 30.11.2021. Wichury i oblodzenie. Prognoza IMGW

Pogoda na dziś (30 listopada 2021 roku) dla Polski jest nieco lepsza niż ta z samego początku tygodnia, ale nadal trzeba będzie bardzo uważać na drogach. Wszystko przez panującym w Polsce oblodzeniem. Meteorolodzy IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) opublikowali kolejne ostrzeżenia, a w prognozie alertów dominuje żółty kolor. Spójrzmy, co przyniesie wtorek. - W dzień zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie również deszczu. Lokalnie, zwłaszcza w centrum i na wschodzie, przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, w górach o 10 cm - podają w aktualnej prognozie synoptycy IMGW. O ewentualnych utrudnieniach komunikacyjnych przeczytacie w naszych lokalnych serwisach.

Czytaj też: Pogoda w grudniu da nam w kość! Oto prognoza długoterminowa na grudzień 2021

Ostrzeżenia IMGW 30.11.2021 r. Prognoza pogody na 30 listopada

Ostrzeżenia pierwszego stopnia od IMGW dotyczące oblodzenia obowiązują m.in. na terenie północnej Polski i wygasają dopiero o godzinie 9:00. Mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego muszą bardzo uważać na drogach, gdyż nawierzchnia zdecydowanie nie ułatwi nam zadania. Podobnie sytuacja wygląda w woj. małopolskim, podkarpackim i w świętokrzyskim. 

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C - informuje w komunikacie dla Szczecina Małgorzata Bachmatiuk, synoptyk IMGW-PIB.

Prognoza pogody 30.11.2021. Temperatura i wichury

IMGW podaje, że we wtorek (30 listopada) przydadzą się ciepłe płaszcze. Temperatura maksymalna na poziomie od -1°C, 0°C na północnym wschodzie, około 2°C w centrum, do 5°C, 6°C na północnym zachodzie kraju. - Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem i w górach również silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, nad morzem do 75 km/h, a w górach do 100 km/h, przeważnie południowo-zachodni i południowy. Okresami, szczególnie w górach, zawieje śnieżne - alarmuje Instytut.

Prognoza pogody 30 listopada - 1 grudnia. Noc z wtorku na środę

Noc z wtorku na środę (30.11/1.12.2021) nie będzie spokojna. Zachmurzenie zapowiada się na duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, nad ranem na zachodzie opady przechodzące w deszcz, lokalnie marznący i powodujący gołoledź. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. - Temperatura minimalna od -5°C, -4°C na północnym wschodzie, około -2°C w centrum, do 0°C, 1°C na południu i zachodzie kraju oraz nad morzem. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem i w górach również silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, nad morzem do 75 km/h, a w górach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni. Okresami, szczególnie w górach, zawieje śnieżne - przekazuje IMGW na głównej stronie Instytutu.

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem