Pogoda na 15.10.2021. Deszcz i burze, a do tego silny wiatr! Gdzie będzie najgorzej?  Prognoza IMGW

i

Autor: FelixMittermeier /PIXABAY.COM Pogoda na 15.10.2021. Deszcz i burze, a do tego silny wiatr! Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW

Pogoda na dziś: 15 października. Deszcz i burze, a do tego silny wiatr! Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW

2021-10-15 0:00

Pogoda na piątek (15 października) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o dużym zachmurzeniu oraz opadach deszczu. Możliwe burze. Miejscami będzie wiał porywisty wiatr. Szczegóły prognozy pogody na dziś dla Polski poniżej.

Pogoda na dziś: 15.10.2021. Deszcz i burze, a do tego silny wiatr! Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW,  Skandynawia, częściowo Europa Środkowa i Wschodnia są pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu wyżu z centrum nad Francją. Przeważający obszar Polski znajduje się pod wpływem wspomnianego wyżu, stopniowo od północnego zachodu nasunie się zatoka niżowa wraz z ciepłym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Morza Norweskiego. Z północy napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego, które za ciepłym frontem atmosferycznym będzie wypierane przez cieplejsze powietrze polarne morskie.

Czytaj też: Tsunami przeszło przez Bałtyk. "Niedźwiedź Morski" nie miał litości. Jak to wyglądało?

Jaka będzie pogoda w piątek, 15.10.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w piątek (15 października) prognozowane jest duże zachmurzenie w dzień, na południu i południowym wschodzie oraz w drugiej połowie dnia na północnym zachodzie kraju większe przejaśnienia. Miejscami, głównie w zachodniej i północnej połowie kraju, opady deszczu. Ale to nie wszystko! Na wybrzeżu możliwe burze.

Zobacz też: Wir polarny przybiera na sile! Zima zbliża się do Polski. Nie ma zmiłuj!

Jaka będzie temperatura w piątek?

Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że początek weekendu zapowiada się dość ciepło, choć bez szaleństw. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 12 st. C do 15 st. C, chłodniej na północnym wschodzie, Podhalu i miejscami na wybrzeżu od 9 st. C do 10 st. C. Dodatkowo może mocno wiać.- Wiatr umiarkowany (20-25km/h), miejscami dość silny (30-35 km/h), lokalnie na wybrzeżu silny (do 45 km/h), porywisty, miejscami w porywach do 65 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w Sudetach porywy do 75 km/h - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz również: Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?

Noc z piątku na sobotę. Prognoza IMGW dla Polski

Jak informuje IMGW, w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, gdzieniegdzie również rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach opady śniegu. Na południowym wschodzie lokalne mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 4°C do 7°C, nieco cieplej miejscami na wybrzeżu około 9°C. Chłodniej w rejonie górskim od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju okresami porywisty, na wybrzeżu w porywach około 55 km/h, z kierunków zachodnich.

Gwałtowna burza pod Sycowem
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają