Pogoda na  14.10.2021. Napływ arktycznego powietrza. Pochmurno i deszcz, a to nie wszystko! Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 14.10.2021. Napływ arktycznego powietrza. Pochmurno i deszcz, a to nie wszystko! Prognoza IMGW

Pogoda na dziś: 14 października. Napływ arktycznego powietrza. Pochmurno i deszcz, a to nie wszystko! Prognoza IMGW

2021-10-14 0:17

Pogoda na czwartek (14 października) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o dużym zachmurzeniu, ale przewidywane są przejaśnienia. Spadnie deszcz, a w obszarach górskich śnieg. Dodatkowo IMGW prognozuje mgły. Szczegóły prognozy pogody na dziś dla Polski na dziś poniżej.

Pogoda na dziś: 14.10.2021. Napływ arktycznego powietrza. Pochmurno i deszcz, a to nie wszystko! Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, Skandynawia, częściowo Europa Środkowa i Wschodnia będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu wyżu z centrum nad Francją. Przeważający obszar Polski znajdzie się pod wpływem wspomnianego wyżu, stopniowo od północnego zachodu nasuwać się będzie zatoka niżowa wraz z ciepłym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Morza Norweskiego. Z północy napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego, które za ciepłym frontem atmosferycznym będzie wypierane przez cieplejsze powietrze polarne morskie. Spadek ciśnienia.

Zobacz też: Wir polarny przybiera na sile! Zima zbliża się do Polski. Nie ma zmiłuj!

Jaka będzie pogoda w czwartek, 14.10.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (14 października) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami oraz początkowymi rozpogodzeniami w centrum i na wschodzie kraju. Warto pamiętać o wzięciu ze sobą parasola. Eksperci prognozują postępujące od zachodu ku centrum kraju słabe opady deszczu.- Początkowo słabe opady deszczu wystąpią również na krańcach wschodnich. W obszarach górskich opady śniegu przechodzące w deszczu ze śniegiem i deszcz. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. - czytamy na stronie IMGW.

Jaka będzie temperatura 14 października?

W czwartek czeka nas chłód - Temperatura maksymalna od 8 st. C, 9 st. C na wschodzie, 10 st. C, 11 st. C na znacznym obszarze kraju, do 13 st. C na północnym zachodzie. Chłodniej w obszarach górskich od 6 st. C do 8 st. C - informuje IMGW.Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

Noc z czwartku na piątek. Prognoza IMGW dla Polski

Jak informuje IMGW, w nocy zachmurzenie duże, jedynie początkowo na południowym wschodzie i wschodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na przeważającym obszarze kraju słabe opady deszczu, wysoko w Tatrach opady śniegu. Temperatura minimalna od 1 st. C, 3 st. C na wschodzie, około 6 st. C w centrum, do 10 st. C, 11 st. C na zachodzie. W pierwszej połowie nocy punktowo na krańcach wschodnich spadek temperatury do -1 st. C. Wiatr słaby umiarkowany, na wybrzeżu wzmagający się do dość silnego, na zachodzie i północy kraju okresami porywisty, na ranem na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Czytaj też: Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?

Fatalne skutki burzy w Warszawie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany