Pogoda na dziś: 14 października. Napływ arktycznego powietrza. Pochmurno i deszcz, a to nie wszystko! Prognoza IMGW

2021-10-14 0:17
Pogoda na  14.10.2021. Napływ arktycznego powietrza. Pochmurno i deszcz, a to nie wszystko! Prognoza IMGW
Autor: Pixabay.com Pogoda na 14.10.2021. Napływ arktycznego powietrza. Pochmurno i deszcz, a to nie wszystko! Prognoza IMGW

Pogoda na czwartek (14 października) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o dużym zachmurzeniu, ale przewidywane są przejaśnienia. Spadnie deszcz, a w obszarach górskich śnieg. Dodatkowo IMGW prognozuje mgły. Szczegóły prognozy pogody na dziś dla Polski na dziś poniżej.

Pogoda na dziś: 14.10.2021. Napływ arktycznego powietrza. Pochmurno i deszcz, a to nie wszystko! Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, Skandynawia, częściowo Europa Środkowa i Wschodnia będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu wyżu z centrum nad Francją. Przeważający obszar Polski znajdzie się pod wpływem wspomnianego wyżu, stopniowo od północnego zachodu nasuwać się będzie zatoka niżowa wraz z ciepłym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Morza Norweskiego. Z północy napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego, które za ciepłym frontem atmosferycznym będzie wypierane przez cieplejsze powietrze polarne morskie. Spadek ciśnienia.

Zobacz też: Wir polarny przybiera na sile! Zima zbliża się do Polski. Nie ma zmiłuj!

Jaka będzie pogoda w czwartek, 14.10.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (14 października) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami oraz początkowymi rozpogodzeniami w centrum i na wschodzie kraju. Warto pamiętać o wzięciu ze sobą parasola. Eksperci prognozują postępujące od zachodu ku centrum kraju słabe opady deszczu.- Początkowo słabe opady deszczu wystąpią również na krańcach wschodnich. W obszarach górskich opady śniegu przechodzące w deszczu ze śniegiem i deszcz. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. - czytamy na stronie IMGW.

Jaka będzie temperatura 14 października?

W czwartek czeka nas chłód - Temperatura maksymalna od 8 st. C, 9 st. C na wschodzie, 10 st. C, 11 st. C na znacznym obszarze kraju, do 13 st. C na północnym zachodzie. Chłodniej w obszarach górskich od 6 st. C do 8 st. C - informuje IMGW.Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

Noc z czwartku na piątek. Prognoza IMGW dla Polski

Jak informuje IMGW, w nocy zachmurzenie duże, jedynie początkowo na południowym wschodzie i wschodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na przeważającym obszarze kraju słabe opady deszczu, wysoko w Tatrach opady śniegu. Temperatura minimalna od 1 st. C, 3 st. C na wschodzie, około 6 st. C w centrum, do 10 st. C, 11 st. C na zachodzie. W pierwszej połowie nocy punktowo na krańcach wschodnich spadek temperatury do -1 st. C. Wiatr słaby umiarkowany, na wybrzeżu wzmagający się do dość silnego, na zachodzie i północy kraju okresami porywisty, na ranem na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Czytaj też: Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?

Fatalne skutki burzy w Warszawie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE