Atak zimy w Polsce. Kiedy spadnie śnieg? Pierwsze przymrozki

i

Autor: SHUTTERSTOCK Atak zimy w Polsce. Kiedy spadnie śnieg? Pierwsze przymrozki za nami

Zima zaskoczyła Polaków. Nie uwierzycie, ile było stopni! A to dopiero początek

2021-10-11 9:27

Atak zimy w Polsce. W zeszłym tygodniu po kilku dniach wysokich temperatur do Polski przyszło ochłodzenie. W ciągu dnia na termometrach mieliśmy około kilkunastu stopni Celsjusza, ale wieczorem, a już w szczególności w nocy, w naszym kraju panuje przeszywający chłód! Temperatura w wielu miejscach z pewnością zaskoczyła Polaków. A to nie koniec. Prawdziwy chód dopiero nadejdzie! Zobaczcie prognozę pogody.

Pogoda w Polsce. Będzie atak zimy? Pierwsze przymrozki za nami

Pogoda w Polsce w ostatnich dniach kompletnie się zmieniła. "Złota polska jesień" z temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza odeszła w zapomnienie. Choć weekend był słoneczny, silny wiatr potęgował odczucie chłodu. Na termometrach pojawiły się temperatury rzędu kilkunastu stopni Celsjusza. Wieczorem i nocą, gdy słońce "przemieściło się" za horyzont, było już całkiem zimno! W niektórych miejscach w Polsce odnotowano pierwsze przygruntowe przymrozki! Gdzieniegdzie temperatura spadła nawet do 3 stopni poniżej zera. Tak było chociażby na Nowosądecczyźnie. Ale to jeszcze nic w porównaniu z tym co nas czeka w najbliższych dniach. Poniedziałek będzie słoneczny, względnie ciepły. Temperatura będzie wynosić od 12 do 14 stopni Celsjusza. Ale już w pierwszym dniu tygodnia powoli zauważymy nadchodzącą zmianę w pogodzie. Nad Polskę przybędą chmury, a wraz z nimi opady deszczu! Przyjdzie lekkie ochłodzenie. Będą przymrozki i opady śniegu!

Trąba powietrzna zniszczyła Schronisko dla Psów "Zwierzaki do wzięcia" w miejscowości Gózd pod Rykami

Atak zimy w Polsce. Kiedy będzie śnieg? Biały puch w górach

W tym tygodniu wedle prognoz możemy się spodziewać pierwszych dużych opadów śniegu w rejonach wysokogórskich. - Od wtorku w naszej części Europy pojawi się więcej chmur. Na nizinach zaczną występować opady deszczu, a w górach i na obszarach podgórskich również śniegu. W drugiej dekadzie października temperatura ma być na ogół poniżej normy wieloletniej, ale masa powietrza ma być zasobna w wilgoć. Dlatego też nie zabraknie opadów atmosferycznych - informuje portal fanipogody.pl. Wiele wskazuje na to, że lokalnie mogą wystąpić przymrozki w granicach -2 lub -3 stopni Celsjusza, przede wszystkim w południowej części kraju. Ze względu na fakt, że do Polski dotrze bardziej wilgotne powietrze, ich obszar będzie mniejszy niż pod koniec ubiegłego tygodnia. Są jednak także dobre informacje. Ostatnia dekada października ma być wedle prognoz cieplejsza. Czy będzie to duże ocieplenie i jak długo potrwa? Na te informacje przyjdzie nam nieco poczekać.

Sonda
Czy nie możesz się już doczekać pierwszych opadów śniegu?
Nasi Partnerzy polecają