Gęsta mgła nad Polską

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Pogoda na poniedziałek, 11.10.2021: Opady i gęste mgły to nie wszystko! Prognoza dla Polski / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś, 11 października: Opady i gęste mgły to nie wszystko! Fatalne prognozy

2021-10-11 7:01

Pogoda na dziś (11.10.2021) dla Polski nie poprawia nam nastroju. Meteorolodzy IMGW zapowiadają, że w poniedziałek trzeba będzie uważać na mgły ograniczające widoczność, a niektóre regiony Polski są narażone na nieprzyjemne opady deszczu. W górach spadnie śnieg i tam poczujemy zimowe klimaty. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 11.10.2021: Opady i gęste mgły to nie wszystko! Fatalne prognozy

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 11 października?

Pogoda na dziś (11.10.2021) dla Polski to w przeważającej części złe wieści. Początek tygodnia przypomni wszystkim sceptykom, dlaczego nie lubią jesieni. Tradycyjnie już zaglądamy do oficjalnego serwisu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, którego eksperci analizują najnowszą prognozę pogody. - W poniedziałek w województwach zachodnich i na Pomorzu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami też opady deszczu, a wysoko w Sudetach przechodzące w przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nad resztą kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, od północnego zachodu stopniowo wzrastające do dużego. Początkowo lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m - podaje IMGW. O ewentualnych utrudnieniach komunikacyjnych związanych z pogodą tradycyjnie będziemy was informować w naszych lokalnych serwisach.

Czytaj też: Atak zimy w Polsce! Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg i chwyci mróz [PROGNOZA]

Prognoza pogody. Temperatura 11.10.2021

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 11 października?

W poniedziałek (11.10.2021) będą nam towarzyszyć typowo jesienne temperatury. Gdzieniegdzie w ciągu dnia temperatury wskażą jednocyfrowe wartości i tam z pewnością przydadzą się cieplejsze płaszcze. W górach możliwe konkretne porywy wiatru. Szczegóły przekazują eksperci IMGW.

- Temperatura maksymalna przeważnie od 11°C do 14°C, w obszarach podgórskich Karpat około 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy okresami porywisty, na wybrzeżu i w Sudetach wzmagający się do dość silnego, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodni - informują meteorolodzy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody 11-12 października. Noc z poniedziałku na wtorek

W nocy z poniedziałku na wtorek (11/12.10.2021) temperatury mogą spaść poniżej zera! Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże i miejscami przelotne opady deszczu, wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na wybrzeżu burze z opadami deszczu do 10 mm. Bez opadów jeszcze na krańcach wschodnich. - Temperatura minimalna na większości obszaru od 3°C do 8°C, tylko na północnym wschodzie i wschodzie Polski oraz w rejonach podgórskich Karpat od 0 stopni Celsjusza do 2° Celsjusza; tutaj też spadek temperatury przy gruncie do -5° Celsjusza Wiatr na wschodzie przeważnie słaby, nad resztą kraju słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu i wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h - podaje IMGW.

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem