Skok ciśnienia już za moment!

i

Autor: GRAFIKA SE Katarzyna Matyjaszewska Skok ciśnienia już za moment!

Ekstremalny skok ciśnienia! Wiemy, kiedy nastąpi. Wszyscy to odczujemy

2021-10-13 13:00

Skok ciśnienia zbliża się wielkimi krokami. Taka zmiana pogody może poważnie wpłynąć na samopoczucie wielu z nas. Już niebawem w Europie barometry wskażą ponad 1030 hPa! W Polsce ciśnienie będzie tylko nieznacznie niższe. Wiemy, w których regionach zmiana ma być najbardziej odczuwalna. Kiedy należy spodziewać się skoku ciśnienia w naszym kraju? O szczegółach przeczytacie w poniższym artykule na www.se.pl!

Skok ciśnienia w Polsce jest nieunikniony. Tak wynika z dynamicznych map pogodowych, które udostępniane są na oficjalnej stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prognozy IMGW mówią, że już niebawem w Europie ciśnienie atmosferyczne może wynieść ponad 1030 hPa. Podobne wskazania barometrów zapowiadane są m.in. na południu Niemiec i północy Francji, ale również w Szwajcarii, Austrii, Belgii czy Luksemburgu. W naszym kraju ciśnienie będzie tylko nieco niższe. W czasie najbliższej nocy, z 13 na 14 października 2021 roku, barometry mają wskazać w Polsce nawet 1025 hPa. Tak będzie m.in. na Dolnym Śląsku oraz Opolszczyźnie. Im dalej na północny wschód kraju, tym skok ciśnienia ma być mniej odczuwalny. W Trójmieście, na Mazurach oraz na Podlasiu eksperci zapowiadają już "tylko" 1020 hPa. Układ wysokiego ciśnienia w czwartek ma dać o sobie znać m.in. w Małopolsce i na Podkarpaciu. Tu zapewne odnotujemy jutro około 1026 hPa. Na wpływ niżu znad Skandynawii trzeba będzie poczekać aż do piątku.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?

- Pogoda w Polsce nadal przeważnie niekorzystnie wpływać będzie na organizm człowieka. Na zachodzie kraju niekorzystne warunki biometeorologiczne w ciągu dnia przejściowo osłabną do obojętnych - informują w najnowszej prognozie eksperci z IMGW.

Czytaj więcej: Niekorzystny biomet bolączką meteopatów. Co oznacza biomet?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany