Co to jest meteopatia?
Na początku warto zaznaczyć, że meteopatia nie jest chorobą. Jak wyjaśniają specjaliści, meteopatia, to stan nadwrażliwości organizmu wywołany przez nagłe, skrajne warunki atmosferyczne, objawiający się pogorszeniem kondycji fizycznej i psychicznej. Istnieją leki dla meteopatów, które mają na celu łagodzenie tymczasowych dolegliwości fizycznych i poprawę ich nastroju. Jak sobie radzić z meteopatią? Oprócz zmiany stylu życia, należy też zadbać o odpowiednią dietę bogatą w magnez, witaminy z grupy B, witaminę D czy lecytynę.
CZYTAJ WIĘCEJ: Meteopatia: Objawy, przyczyny, leczenie [PORADNIK METEOPATY]
Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zmianę samopoczucia związaną z pogodą odczuwa aż od 50 do 70 procent Polaków. To co dzieje się za naszymi oknami ma znaczący wpływ na codzienne życie. Inne dane pokazują bowiem, że gdy biomet jest niekorzystny, częściej przydarzają się wypadki przy pracy czy drogowe kolizje drogowe.
Meteopatia – najpopularniejsze objawy
Ból głowy, mięśni, bóle reumatyczne, problemy z koncentracją, senność czy wahania nastroju nie muszą oznaczać zbliżającej się grypy. Są to bowiem typowe objawy meteopatii, która nie jest chorobą, a zespołem objawów, które występują u osób wrażliwych na zmieniające się warunki atmosferyczne.
Inne objawy meteopatii to także:
- przygnębienie,
- apatia,
- drażliwość,
- wahania nastroju,
- ogólne osłabienie organizmu,
- brak energii,
- ospałość lub bezsenność.
Warto mieć na uwadze, że objawy meteopatii przypominają objawy depresji.