Pogoda na czerwiec 2022. Długoterminowa prognoza rozzłości turystów i rolników

i

Autor: Shutterstock Pogoda na czerwiec 2022. Długoterminowa prognoza rozzłości turystów i rolników

Pogoda na czerwiec 2022. Długoterminowa prognoza rozzłości turystów i rolników

2022-05-25 10:51

Jaka będzie pogoda w czerwcu 2022? W ostatnich latach czerwiec był ciepłym miesiącem. Tegoroczne prognozy na to nie wskazują. Przed nami chłodny czas, co nie jest dobrą wiadomością dla turystów, mających urlopy w tym miesiącu. Co więcej, wściekli będą też rolnicy. Brak upałów nie oznacza wcale deszczu, tak potrzebnego przed zbliżającymi się żniwami.

Długoterminowa prognoza pogody na czerwiec 2022. W ostatnich latach czerwiec był ciepłym miesiącem. Jak podaje portal twojapogodapl., w 2019 roku średnia ogólnokrajowa temperatura przekroczyła normę aż o ponad 5 stopni Celsjusza. Prognozy na czerwiec 2022 wskazują, że w tym roku tak ciepło nie będzie. Już od pierwszych dni miesiąca poczujemy chłód. Winny temu będzie - jak informuje twojapogoda.pl - "częsty napływ powietrza polarno-morskiego i arktycznego". Średnia temperatura będzie poniżej normy. Zimne mogą być noce i poranki. Spodziewane są nawet przymrozki!

Im dalej w dzień, tym wcale nie będzie lepiej. Kiedy spadnie deszcz, termometry pokażą niewiele ponad 10 stopni Celsjusza. Najzimniejsza ma być pierwsza dekada czerwca 2022. Cieplej zrobi się w drugiej dekadzie, ale przewidywania i tak wskazują chłodniejszy okres niż zwykle ma to miejsce w czerwcu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pogoda na lato 2022. Amerykanie już wiedzą, co się wydarzy w Europie! Nie wszyscy będą zadowoleni

Czerwiec 2022 zimny i bez deszczu. Turyści i rolnicy będą wściekli

W czerwcu 2022 wszyscy w Polsce mogą być wściekli na pogodę. Dzieci czujące zbliżające się wielkimi krokami wakacje, turyści planujący wypoczynek w czerwcu, a przede wszystkim rolnicy. Czerwiec 2022 ma być zimny, ale deszczu również nie spadnie zbyt dużo. Szczególnie sucho ma być w Polsce południowej. To fatalna informacja dla rolników, tym bardziej w kontekście zbliżających się żniw.

Częste opady deszczu prognozowane są jedynie w północnej części kraju. Tam sytuacja może być na tle niebezpieczna, że opady kilkukrotnie przekroczą miesięczną normę. Prawdopodobne są wezbrania rzek i lokalne podtopienia. Na polach może stanąć woda, a uprawy zgniją.

Portal twojapogoda.pl informuje, że szansą na poprawę pogody w czerwcu 2022 może być ostatnia dekada czerwca. Do tego czasu pogoda może jednak wyrządzić spore szkody. Pozostaje więc liczyć na to, że długoterminowa prognoza zmieni się, zwłaszcza, że trafność tego typu prognoz jest niższa niż w przypadku przepowiadania pogody na 2-3 dni.

CZYTAJ TEŻ: Niesamowity skok temperatur w tym regionie Polski! Przecierali oczy ze zdumienia. Szalona pogoda

Źródło: TwojaPogoda.pl

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Czy Krystian Ochman zaprosił Darię na kawę?