Błyskawice rozświetlą niebo i spadnie nawet 20 mm deszczu! IMGW zapowiada burzową środę [Pogoda 25.05.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Błyskawice rozświetlą niebo i spadnie nawet 20 mm deszczu! IMGW zapowiada burzową środę [Pogoda 25.05.2022]

Błyskawice rozświetlą niebo i spadnie nawet 20 mm deszczu! IMGW zapowiada burzową środę [Pogoda 25.05.2022]

2022-05-24 14:49

Prognoza pogody na środę (25 maja) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada paskudny dzień za oknami. Polska wschodnia znajdzie się pod wpływem rozległej i płytkiej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, co poskutkuje burzami oraz intensywnymi opadami deszczu. Sprawdzamy, gdzie 25.05.2022 będzie najgorzej. Na stronie pogoda.se.pl prezentujemy najnowszą pogodę na jutro.

Pogoda na jutro (środa, 25.05.2022) nie poprawia nastroju. Wspomniana wyżej płytka niżowa i front atmosferyczny odcisną swoje piętno. Na pozostałym obszarze kraju pogodę będzie kształtował słaby klin wyżu, rozbudowujący się od południowego zachodu. Napłynie powietrze polarne morskie. Na pozostałym obszarze kraju pogodę będzie kształtował słaby klin wyżu, rozbudowujący się od południowego zachodu. Napłynie powietrze polarne morskie. - Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się nieznacznie wahać. W środę w Polsce będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i miejscami burze, w czasie których opady wyniosą od 10 mm do 15 mm, miejscami do 20 mm - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w prognozie synoptycznej. Dalszy ciąg prognozy na środę znajdziecie pod quizem o pogodzie.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...

Prognoza pogody 25.05.2022. Jaka będzie temperatura w środę, 25 maja? Wichury zaatakują

W środę temperatura maksymalna na przeważającym obszarze ukształtuje się na poziomie od 19 do 22 stopni Celsjusza, w pasie od Zatoki Gdańskiej po Śląsk i Małopolskę oraz nad morzem i na Przedgórzu Sudeckim od 15 do 19 stopni Celsjusza. Wartości na termometrach nie będą problemem. Uwaga na porywisty wiatr, który pojawi się m.in. w czasie burzy.

- Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach 65 km/h, na wybrzeżu do 75 km/h, z kierunków zachodnich, jedynie na krańcach południowo wschodnich początkowo południowy - podają synoptycy IMGW, cytowani przez PAP.

Pogoda na jutro 25.05.2022. Noc ze środy na czwartek

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek (25-26.05.2022) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Od południowego zachodu postępujące rozpogodzenia. Początkowo zanikające przelotne opady deszczu i burze. - Na północnym zachodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 8°C do 12°C, około 7°C na Mazurach i Suwalszczyźnie, a najchłodniej 6°C w Karpatach. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni i południowo zachodni - czytamy na stronie Instytutu. Tradycyjnie apelujemy o sprawdzenie komunikatów meteo i zwracanie uwagi na możliwe utrudnienia. 

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Burza śnieżna w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany