Pogoda długoterminowa dla Polski. Końcówka marca 2022 was zaskoczy!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Pogoda długoterminowa dla Polski. Końcówka marca 2022 was zaskoczy!

Pogoda długoterminowa dla Polski. Końcówka marca 2022 was zaskoczy!

2022-03-23 13:00

Prognoza długoterminowa dla Polski do końca marca 2022. Końcówka miesiąca zaskoczy. Na razie cieszymy się z ciepła i tak też będzie w kolejnych dniach. Termometry pokażą nawet ponad 20 stopni Celsjusza. Co ciekawe, synoptycy prognozują także powrót... mrozu. Popada też śnieg oraz deszcz, co może zapobiec zbliżającej się do naszego kraju suszy. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogoda długoterminowa do końca marca 2022 dla Polski. Jak wyglądają najnowsze aktualizacje modeli europejskich oraz amerykańskich? Nadal będzie bardzo ciepło. Najcieplejszym dniem okaże się środa (23 marca), kiedy to termometry pokażą nawet 20 stopni Celsjusza na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Nieco chłodniej zrobi się pod koniec tygodnia, za sprawą niżów z północy.

Słonecznie niebo i wysokie temperatury cieszą tych, którzy czekali na rychły koniec zimy i nie mogli doczekać się wiosennych spacerów. Niestety, brak opadów stopniowo przybliża nas do suszy. Z prognoz numerycznych wynika, że do 27 marca wciąż obserwować będziemy bardzo duży deficyt opadów. Według prognoz ECMWF największy w południowej części kraju. To samo widać, patrząc na prognozy amerykańskiego modelu CFS. Deszcz mogą przynieść fronty z północy, ale stanie się to dopiero w weekend, a i same opady będą niewielkie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przechodziła przez ulicę, gdy zaatakowało... tornado! Szokujące nagranie z Hiszpanii

Załamanie pogody pod koniec marca? Idzie ochłodzenie

Ostatnie dni marca to już zauważalne ochłodzenie. Przełom marca i kwietnia ma być chłodny. Pojawi się też więcej opadów. Będzie to zarówno deszcz, deszcz ze śniegiem, jak i śnieg. Nocami i w godzinach porannych w wielu regionach Polski wystąpią przymrozki. Co doprowadzi do zmiany pogody i ochłodzenia? "Winowajcą" będą niże przemieszczające się znad Skandynawii nad Rosję, przynosząc w Polsce opady i adwekcje chłodniejszych mas powietrza z północy. - Pogoda długoterminowa wskazuje na zwiększoną dynamikę w pogodzie dopiero w przyszłym tygodniu - czytamy na stronie fanipogody.pl.

ZOBACZ TEŻ: Niesamowity atak zimy. Czegoś takiego dawno nie było. Nawet -24 stopni w Turcji! [Zdjęcia]

Źródło: fanipogody.pl

QUIZ. Znasz te przysłowia o wiośnie. My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
I wiosna by tak nie smakowała, gdyby...
gen. Mieczysław Bieniek: Jestem spokojny o bezpieczeństwo Polski. Armia Putina jest naga [Super Raport]
Nasi Partnerzy polecają