Poczujemy chłód! Nawet 6 stopni Celsjusza!

i

Autor: Shutterstock

Będziemy marznąć!

Poczujemy chłód! Nawet 6 stopni Celsjusza! Padła data

2023-07-19 10:56

Pogoda zmienia się błyskawicznie. Jeszcze kilka dni temu trudno nam było w nocy zasnąć z powodu ciepła, a temperatury ocierały się lub przekraczały limit dla tzw. tropikalnych nocy. Już niedługo w nocy i poranku możemy trząść się z zimna. Temperatura spadnie drastycznie, nawet do 6 stopni Celsjusza! Kiedy możemy spodziewać się ochłodzenia? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Będziemy marznąć w nocy. Drastyczne spadki temperatury

Za nami okres upałów i wysokich temperatur zarówno w dzień, jak i w nocy. Jak informowaliśmy w długoterminowej prognozie na sierpień, w najbliższym czasie nie należy spodziewać się powrotu męczącego gorąca i upałów. Pogoda jednak nas zaskoczy, bo kto spodziewał się zaledwie 6 stopni Celsjusza i to jeszcze przed weekendem? Szczegóły poniżej.

Kto wstaje do pracy wczesnym rankiem, ten w najbliższych dniach może trząść się z zimna. Chłodne noce i poranki będą efektem - jak informuje portal twojapogoda.pl. - "spływu chłodnej masy powietrza znad Islandii i Grenlandii przy pogodnym niebie". - Ciepło z gruntu będzie intensywnie promieniować w przestrzeń kosmiczną - czytamy w artykule.

W nocy temperatura spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. Szczególnie zimno ma być w piątek (21 lipca), kiedy termometry w wielu regionach kraju pokażą 8-10 stopni, a na północy i północnym wschodzie nawet 6-8 stopni! Zimnych nocy i poranków możemy spodziewać się też w weekend. W przyszłym tygodniu temperatura wzrośnie.

CZYTAJ TEŻ: Zapowiada się ekstremalnie długie lato! Rekordowy wrzesień i październik pełen anomalii

Źródło: TwojaPogoda.pl

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
13-latek poparzony olejem na plaży. Rzucił się do morza, by się ratować!