Pogoda na sierpień 2023: Srogie rozczarowanie zamiast pięknych wczasów. Polacy będą wściekli

i

Autor: Shutterstock

Prognoza długoterminowa

Pogoda na sierpień 2023. Urlopowicze łapią się za głowy. Te dane mówią wszystko. Wakacyjne plany popsute

2023-07-26 8:48

Pogoda na sierpień 2023 interesuje m.in. tych, którzy mają konkretne plany na wakacje. W prognozach długoterminowych widać jednak zjawiska, które nie spodobają się wczasowiczom. Burze i niesatysfakcjonujące temperatury mogą pokrzyżować szyki tym, którzy planują wybrać się nad morze. Gdzie jeszcze pogoda da się solidnie we znaki? Sprawdzamy na se.pl.

Pogoda w Polsce. Taki będzie początek sierpnia 2023

Najnowsza prognoza długoterminowa dla Polski nie napawa optymizmem. Dziennikarze "Super Expressu" sprawdzili te, dotyczące pierwszej połowy sierpnia. Ósmy miesiąc roku sprzyja wypoczynkowi nad morzem, więc spoglądamy przede wszystkim w kierunku województwa pomorskiego i okolic. Niestety, próżno szukać spokojnej pogody, rozczarowani będą też wielbiciele upałów. Swoje zrobią opady deszczu i burze.

Pogoda na sierpień 2023: Wczasowicze będą rozczarowani. Burze atakują

Z opublikowanej w czerwcu eksperymentalnej prognozy długoterminowej IMGW na sierpień 2023 wynika, że opady powyżej normy wieloletniej szykują się w Łódzkiem, Świętokrzyskiem, Opolskiem, na Dolnym Śląsku i Śląsku. Nad morzem temperatury powinny się kształtować powyżej normy, a opady w normie. Dlaczego zatem mamy powody do niepokoju?

Z prognoz długoterminowych cenionego serwisu pogoda.interia.pl wynika, że początek sierpnia nad morzem przyniesie temperatury rzędu 22-23 stopni. Pierwszy weekend sierpnia możemy przywitać w towarzystwie opadów deszczu. Później pogoda powinna się na moment poprawić, ale 8-10 sierpnia to potencjalne burze z opadami deszczu.

Prognoza na sierpień 2023. Co z upałami?

Eksperci analizujący prognozy dla naszego kraju nie widzą upałów, a przynajmniej nie do 18 sierpnia. Najładniejsza pogoda objawi się w okolicach 15 sierpnia. Wówczas słońce powinno dominować w wielu regionach Polski, a temperatury ukształtują się na poziomie 23-26 stopni Celsjusza. Niestety, już 17 sierpnia na mapach pogodowych widać burze z deszczem. Dotyczy to również województwa pomorskiego

W przypadku prognoz długoterminowych zawsze podkreślamy, że mogą one ulec zmianie. Choć modele są coraz lepsze, to jednak natura robi swoje. Warto regularnie czytać nasz serwis pogodowy, gdzie codziennie aktualizujemy doniesienia meteorologów. Miejmy nadzieję, że w przypadku prognozy na sierpień prognozy będą tylko i wyłącznie lepsze.

Sonda
Pogoda długoterminowa - czy wierzysz w jej skuteczność?
Gwałtowna burza pod Sycowem