Pogoda na sierpień. Kiedy wróci fala upałów? Padła data

i

Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER Długoterminowa prognoza pogody na sierpień.

Prognoza długoterminowa

Pogoda na sierpień. Kiedy wróci fala upałów? Padła data

2023-07-23 17:59

Prognoza pogody na sierpień 2023. Kto w najbliższych tygodniach planuje urlop w Polsce, ten może narzekać na pogodę. Prognozy długoterminowe na sierpień wskazują, że w najbliższych tygodniach czeka nas wiele dni z deszczem i dość niską temperaturą jak na tę część roku. Wielu z nas liczy na powrót upałów. Czy są szanse na upały w sierpniu? Szczegóły poniżej.

Prognoza długoterminowa na sierpień. Kiedy wrócą upały?

Lipiec jeszcze trwa, ale już zapowiada się na jeden z najcieplejszych w historii. Jak informuje portal twojapogoda.pl, "średnia temperatura powietrza na obszarze całego kraju może przekroczyć 1,5 stopnia powyżej normy wieloletniej". W dodatku opadów było jak dotąd niewiele. Lipiec 2023 to miesiąc gorący i suchy. Czy w sierpniu 2023 możemy liczyć na podobną pogodę? Niestety, potwierdza się to, o czym informowaliśmy w artykule: Pogoda na sierpień 2023: Srogie rozczarowanie! Wakacje nad morzem znowu się tak skończą. Sierpień 2023 nie będzie nas rozpieszczać piękną pogodą.

Sezonowe prognozy NOAA sugerują spore zmiany zmiany w pogodzie na sierpień 2023. Zmiany pojawią się już na przełomie miesiąca. Temperatury wrócą do normy wieloletniej, czyli niewiele ponad 20 stopni Celsjusza. To sporo, ale do upałów, jakie mieliśmy w Polsce w środku lipca daleko. - Szczególnie chłodno zapowiada się pierwszy tydzień sierpnia, ponieważ anomalie temperatury mogą być ujemne, więc będą dni z temperaturami nawet poniżej 20 stopni, a w dodatku pochmurne, deszczowe i wietrzne - czytamy w artykule na twojapogoda.pl. Szczególnie mokre ma być południe, ale także wschód i północny zachód kraju. Taka pogoda uprzykrzy wypoczynek w Polsce, ale może pomóc w walce z suszą.

To złe wieści dla turystów, którzy na początku sierpnia 2023 planują urlop w Polsce. Zazwyczaj najniższe temperatury są nad morzem i w górach. Jeśli w całym kraju termometry pokażą poniżej 20 stopni Celsjusza w ciągu dnia, oznacza to, że nad Bałtykiem i w Tatrach zrobi się jeszcze zimniej. Uczucie chłodu potęgować będą opady deszczu.

Czy w sierpniu 2023 są szanse na upały? Tak, ale - według najnowszych prognoz długoterminowych - dopiero w drugiej połowie miesiąca. Wówczas temperatura wzrośnie, ale upałom mogą towarzyszyć gwałtowne burze.

Chcesz wiedzieć, jaka będzie pogoda w poniedziałek? Sprawdź najnowszą prognozę w artykule Pogodowe szaleństwo za oknami. Upał i burze z gradem to zaledwie początek [Prognoza IMGW na 24.07.2023]

Źródło: TwojaPogoda.pl / NOAA

Sonda
Czy lubisz upały?
Weterynarz- Zadbaj o swojego psa podczas upałów