Takiej pogody nie było od początku lata. Ekstremalnie gorąco

i

Autor: Shutterstock Przed nami najgorętszy weekend tego lata.

Pogoda na weekend

To będzie najgorętszy weekend lata. Ekstremalny upał! Prognozy nie zostawiają złudzeń

2023-07-13 9:25

Przed nami najgorętszy weekend tego lata. Niewiele znajdziemy miejsc na mapie Polski, gdzie w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin temperatura choć przez chwilę nie podskoczy do 30 stopni Celsjusza. Gdzie będzie najcieplej? Do których regionów możemy w weekend uciec przed afrykańskim wręcz upałem? Szczegóły poniżej.

Takiej pogody nie było od początku lata. Ekstremalnie gorąco

Jak informuje portal twojapogoda.pl, do Polski wkroczy niebawem wyż, który przyniesie nam słoneczną i suchą pogodę, a co za tym idzie - bardzo wysokie temperatury. Wyż wkroczy do nas w piątek (14 lipca), ale swoją siłę pokaże w weekend (15-16 lipca). Przed nami najgorętszy weekend tego lata.

W sobotę (15 lipca) termometry w większości regionów Polski pokażą 30-35 stopni Celsjusza. Najchłodniej we wschodniej części kraju, ale i tak bardzo ciepło - od 27 do 29 stopni. Jeszcze gorętsza zapowiada się niedziela (16 lipca). Afrykański żar przesunie się do centrum i wschodnich regionów kraju. Tam na termometrach 32-36 stopni Celsjusza. Chłodniej w zachodniej Polsce. Tam 26-29 stopni Celsjusza, a to za sprawą postępujących w głąb kraju burz i ulew.

Po weekendzie zrobi się chłodniej, jednak spadki temperatur nie będą gwałtowne i drastyczne. Kolejny weekend - według prognoz - znów zapowiada się upalnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pogoda na sierpień 2023: Srogie rozczarowanie! Wakacje nad morzem znowu się tak skończą

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Jak znosisz upały?
Dr Witczak: Nadciąga kolejna pandemia, tymczasem ludzie przestają ufać ekspertom