Pogoda podzieli Polskę na pół. Turyści będą wściekli!

i

Autor: Shutterstock

Prognoza IMGW

Pogoda podzieli Polskę na pół. Turyści będą wściekli!

2023-07-17 15:30

Jak wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w najbliższych dniach odpoczniemy na chwilę od upałów. Pogoda podzieli Polskę na pół. Nadal będzie ciepło, ale nie wszędzie. Ci, którzy trwający tydzień spędzają nad morzem lub na Mazurach, mogą narzekać na pogodę. Szczegóły w dalszej części artykułu!

Jak prognozuje IMGW, "w najbliższym tygodniu odpoczniemy od upałów, choć nadal będzie bardzo ciepło". Nie wszędzie. Pogoda podzieli Polskę podzieli się na dwie strefy: cieplejsze południe i wyraźnie chłodniejszą północ. Kto więc spędza obecnie urlop nad morzem lub na Mazurach, ten może narzekać na pogodę w najbliższych dniach. Nie zabraknie chwil z deszczem i burzami. Szczegóły poniżej.

Upały znikną we wtorek. Na północy duże ochłodzenie

Upalny będzie jeszcze poniedziałek (17 lipca). Tego dnia nawet do 33°C. Pojawią się też burze, którym może towarzyszyć silny wiatr, w porywach do 90 km/h. Od wtorku (18 lipca) zrobi się nieco chłodniej. W ciągu dnia na północy i wschodzie miejscami przelotne opady deszczu. Najchłodniej nad morzem, bo około 19°C. Najcieplej na południu, do 27°C. - Wiatr przeważnie umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni - informuje IMGW.

W środę (19 lipca) bardzo duże różnice w temperaturze maksymalnej. Od 19°C nad samym morzem do około 28°C w centrum i do 30°C na południu. Jak podaje IMGW, "wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich". W południowej części kraju burze z gradem. Podczas burz porywy wiatru osiągną prędkość do 70 km/h.

Nadchodzi ochłodzenie. Szczególnie zimno w niedzielę

W kolejnych dniach nadal może pojawiać się przelotny deszcz. W piątek (21 lipca) może padać w całym kraju. Na termometrach od 19°C na krańcach północnych do nawet 28°C. Kto liczy na piękną pogodą w weekend, ten może się rozczarować, ponieważ szczególnie niedziela (23 lipca) ma być dniem pochmurnym, z opadami, i dość zimnym, jak na środek lata. Temperatura maksymalna od zaledwie 16°C na zachodzie do 21°C w centrum i na wschodzie. Ciepło na południowym wschodzie. Tam termometry pokażą od 25°C od 27°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na południowym wschodzie początkowo z kierunków południowych - prognozuje IMGW.

CZYTAJ TEŻ: Zapowiada się ekstremalnie długie lato! Rekordowy wrzesień i październik pełen anomalii

Źródło: IMGW

Sonda
Wybierasz wakacje nad morzem czy w górach?
Express Biedrzyckiej - Marcin KIERWIŃSKI