Opady śniegu i mróz to nie wszystko! Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza pogody IMGW na 5.03.2022]

i

Autor: schauhi/Pixabay.com Opady śniegu i mróz to nie wszystko! Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza pogody IMGW na 5.03.2022]

Opady śniegu i mróz to nie wszystko! Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza pogody IMGW na 5.03.2022]

2022-03-04 12:28

Pogoda na sobotę, 5 marca 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o umiarkowanym zachmurzeniu oraz opadach śniegu. " Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad zachodnim Bałtykiem, w chłodnym powietrzu polarnym morskim z domieszką powietrza arktycznego" - podaje IMGW. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 5 marca 2022 poniżej.

Opady śniegu i mróz to nie wszystko! Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza pogody IMGW na 5.03.2022]

Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad zachodnim Bałtykiem, w chłodnym powietrzu polarnym morskim z domieszką powietrza arktycznego. Prognozuje się niewielki wzrost ciśnienia.

Według analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (5.03.2022) W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże.

- Na południu i wschodzie, okresami słabe przelotne opady śniegu - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie temperatura w sobotę, 5 marca?

W sobotę (5 marca) czeka nas chłód. Jak przekazują synoptycy, temperatura maksymalna od 1°C do 4°C, chłodniej na obszarach górskich około -2°C.

- Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny, na wybrzeżu również wschodni - podaje IMGW.

Zobacz też: Jaka będzie wiosna w Polsce? Ta prognoza pogody na wiosnę 2022 ucieszy wielu! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (5.03/6.03.)

Według prognozy pogody IMGW, w nocy z soboty na niedzielę (5.03/6.03.) na krańcach południowych i południowo-zachodnich zachmurzenie umiarkowane oraz duże i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i w centrum możliwe lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -7°C na Suwalszczyźnie do -2°C na Górnym Śląsku i -1°C miejscami nad morzem. Na obszarach podgórskich możliwy spadek temperatury do -10°C. Wiatr słaby, przeważnie zmienny, tylko na południu i południowym zachodzie północno-zachodni.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Rzeszów. W samo południe rozbrzmiał hymn Ukrainy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany