Opady deszczu nawet 20 mm. Do tego burze, grad i wichury, a to nie wszystko!  [Prognoza na 5.05.2022]

i

Autor: guvo59/Pixabay.com Opady deszczu nawet 20 mm. Do tego burze, grad i wichury, a to nie wszystko! [Prognoza na 5.05.2022]

Opady deszczu nawet 20 mm. Do tego burze, grad i wichury, a to nie wszystko! [Prognoza na 5.05.2022]

2022-05-05 7:12

Pogoda na czwartek (5 maja 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o deszczu nawet 15 mm - 20 mm, burzach, możliwy grad. Synoptycy IMGW ogłosili alerty przed przymrozkami. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 5 maja 2022.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy wysokiego ciśnienia, jedynie Europa wschodnia oraz wschodnia Skandynawia są pod wpływem niżów. Polska jest w zasięgu wyżu znad Bałtyku. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, na północnym wschodzie z domieszką powietrza arktycznego.

Zobacz też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie pogoda w czwartek, 5.05.2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w czwartek, 5 maja 2022 zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Pogoda nie brzmi zachęcająco - czekają nas burze i grad.

- Miejscami, z wyjątkiem krańców północnych i wschodnich, burze, możliwy grad. W czasie burz opady deszczu do 15 mm - 20 mm - podaje IMGW.

Czwartek będzie ciepły - Temperatura maksymalna od 14 st. C na północy i w dolinach karpackich do 18 st. C w centrum kraju i 20 st. C na Śląsku i Opolszczyźnie - czytamy na stronie IMGW.

Wiatr na zachodzie kraju słaby, zmienny, poza tym słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Ostrzeżenia IMGW przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach, które spodziewane są na wschodzie woj. warmińsko-mazurskiego w nocy ze środy na czwartek. Alert obowiązuje do godz. 7 w czwartek. Podobny alert obowiązuje w całym województwie podlaskim.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (5.05/6.05)

Według informacji podanych przez IMGW, w nocy z czwartku na piątek (5.05/6.05) zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Miejscami, głównie na południu i wschodzie, przelotne opady deszczu. Na południu i początkowo w centrum oraz na wschodzie miejscami burze. Na Pomorzu oraz w kotlinach górskich lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 3°C, 6°C na północy do około 9°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, zmienny, na zachodzie z przewagą północno-zachodniego. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Potraktował szczeniaka jak śmiecia! Odpowie za znęcanie się nad psem
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany