Jesień, pogoda

i

Autor: Pexels Niże Georgina i Hergalda zmienią pogodę w Polsce. Zrobi się cieplej.

Nawet 20 stopni!

Niże Georgina i Helgarda wędrują po Europie. Jaką pogodę przyniosą w Polsce?

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski informuje, że do Polski napływa cieplejsze powietrze i dodaje, że temperatury znów mogą przekroczyć 20 stopni Celsjusza. Odpowiedzialne za to są niże o imionach Georgina i Helgarda. – Georgina i Helgarda będą sobie wędrować przez Europę i kształtować pogodę. Odsuną nam chłód i przyniosą cieplejsze powietrze - to dobra wiadomość – mówi meteorolog.

Niże Georgina i Helgarda przyniosą ocieplenie w Polsce. To nie wszystko!

Według niedawnych pomiarów, październik 2022 jest cieplejszy od tych ze średnimi temperaturami o 1,6 °C. W kolejnych dniach także będzie ciepło jak na tę porę roku. Ostatnim chłodniejszym dniem był piątek (21 października). Najniższą temperaturę przy -7 °C zanotowano w Kozienicach (woj. mazowieckie). Z kolei termometry umieszczone w tym mieście na wysokości 2 m pokazywały -4 °C. Chłód i przymrozki na chwilę odejdą w zapomnienie. Wszystko dzięki niżom o imionach Georgina i Helgarda, które wędrują po Europie. – Napływa do nas cieplejsze powietrze. Przyniesie ono nam nawet temperatury przekraczające 20 °C – zapowiada rzecznik IMGW. Niestety, wraz ze wzrostem temperatur, na niebie pojawi się więcej ciemnych chmur. – Z tymi układami związane są fronty atmosferyczne. Przyniosą nam one więcej chmur i deszcz. Jednak opady będą niewielkie – zapewnia Grzegorz Walijewski.

Ocieplenie, które gwarantują Georgina i Helgarda, będzie odczuwalne już w sobotę (22 października), szczególnie w zachodniej i południowej części Polski. Temperatura od 9°C , przez 13 - 14 °C , do nawet 17 °C. Niestety, w całym kraju pochmurnie z niewielkimi opadami deszczu.

Jeszcze cieplej ma być w niedzielę (23 października). W wielu miejscach Polski na termometrach pojawią się dwucyfrowe wartości. – Szczególnie przyjemnie będzie na zachodzie południu i w centrum. Tam zobaczymy 15-19 °C, a nie wykluczone, że w Polsce południowo-zachodniej pojawi się nawet dwudziestka – prognozuje Walijewski. Nieco chłodniej i więcej chmur nad morzem i Suwalszczyźnie. Tam 12-14 °C.

Niże Georgina i Helgarda przyniosą "epizod złotej polskiej jesieni"

Zatem przed nami - jak mówi Walijewski - "kolejny epizod złotej polskiej jesieni". – W poniedziałek i wtorek na pewno będzie ciepło. Możemy się spodziewać wartości z dwójką z przodu. Na południu temperatura maksymalna 20 °C, a w pozostałej części kraju 17-18 °C. Poszkodowane będą znowu tereny nadmorskie i Suwalszczyzna. Tam cały czas maksymalnie 13 °C. Niebo mogą przykryć chmury, a z nich spaść deszcz, ale nic groźnego – prognozuje Walijewski.

Ochłodzenie, ale niewielkie, nastąpi już w środę (26 października). Temperatura maksymalna do 18 °C. W czwartek i piątek (27-28 października) znów nieco chłodniej. – Ale niewykluczone, że w kolejny weekend znów podbije ciepłe powietrze i termometry wskażą 20 °C – przewiduje rzecznik IMGW.

Czy ten grzyb jest jadalny? Nie możesz się pomylić!

Pytanie 1 z 12
Czy ten grzyb jest jadalny?
Grzyby jadalne i trujące - jak je rozróżnić
Przemysław Czarnecki wyszedł z izby wytrzeźwień. Poseł PiS na kacu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany