Jesień, pogoda, deszcz

i

Autor: Pexels Prognoza pogody IMGW na weekend. Zdj. ilustracyjne.

Prognoza IMGW na weekend

Pogodowe zmiany już w ten weekend! Cieplej, ale z wichurami i deszczem! Gdzie będzie najgorzej?

2022-10-21 12:56

Prognoza pogody na weekend. Co zapowiadają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW)? Czekają nas spore zmiany. Zrobi się cieplej, ale pojawi się też więcej chmur i deszczu. W niektórych regionach Polski powieje silniejszy wiatr! Szczegóły w dalszej części artykułu.

Prognoza IMGW na weekend. Jaka pogoda w Polsce?

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w piątek i sobotę (21-22 października) pogodę w Polsce kształtować będzie "pofalowany front chłodny, który miejscami przyniesie spore zachmurzenie i opady deszczu". W niedzielę (23 października) "rozbuduje się klin wysokiego ciśnienia, a z południowego zachodu stopniowo będzie napływało coraz cieplejsze powietrze". Szczegóły poniżej.

W sobotę (22 października) - zdaniem IMGW - Polska będzie na skraju niżu znad Irlandii. - Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie front okluzji. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Spadek, a po południu wzrost ciśnienia - czytamy w komunikacie IMGW. Duże różnice na termometrach w zależności od regionu. Temperatura maksymalna od 9 °C na Suwalszczyźnie, około 14 °C w rejonach podgórskich oraz miejscami nad morzem, na Mazowszu i Lubelszczyźnie, do nawet 18 °C na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Z kolei w niedzielę (23 października) nasz kraj znajdzie się w zasięgu klina wyżowego. Z południowego zachodu zacznie napływać coraz cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie wzrośnie. Termometry pokażą od 15°C do 19°C. W nocy mogą tworzyć się gęste mgły, ale będzie ciepło – od 7°C do 11°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
PiS świetnie sobie radzi w sondażach. Anna Siewierska-Chmaj: nie wychowaliśmy społeczeństwa obywatelskiego [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]
Nasi Partnerzy polecają