Deszcze i wichury do 60 km/h atakują! W sobotę wydarzy się jeszcze to [Prognoza IMGW na 22.10.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Deszcze i wichury do 60 km/h atakują! W sobotę wydarzy się jeszcze to [Prognoza IMGW na 22.10.2022]

Ostrzeżenie meteo

Deszcze i wichury do 60 km/h atakują! W sobotę wydarzy się jeszcze to [Prognoza IMGW na 22.10.2022]

2022-10-22 11:41

Pogoda na sobotę (22.10.2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada niezbyt przyjemny początek weekendu. Trzeba się liczyć z opadami deszczu, silnym wiatrem i utrudniającymi życie mgłami. Gdzie 22 października będzie najgorzej? Oto najnowsza prognoza pogody.

IMGW informuje, że w sobotę (22.10.2022 r.) niemal cały obszar Europy będzie w zasięgu układów niskiego ciśnienia z ośrodkami nad Zatoką Biskajską, Wielką Brytanią i Północną Skandynawią, jedynie krańce południowe i wschodnie znajdą się w podwyższonym ciśnieniu. Polska będzie na skraju tego rozległego układu niżowego, z zachodu na wschód będzie przemieszczał się układ frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napłynie dość ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie w nocy będzie spadać, w dzień zacznie rosnąć. Jak się przyłoży na pogodę, która zostanie z nami w sobotę?

Jaka będzie pogoda w sobotę, 22 października?

Synoptycy IMGW informują, że w sobotę (22.10.2022 r.) zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże, okresami w całym kraju pojawią się opady deszczu. W Tatrach i Beskidzie Śląskim sumy opadów do 10 mm. Rano kierowcom utrudnią życie lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. - Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Karpatach porywy do 60 km/h - dodają eksperci Instytutu. Zalecamy szczególną ostrożność, zwłaszcza na drogach.

Pogoda na sobotę. Jaka będzie temperatura 22.10.2022 r.?

Przechodzimy do lepszych wieści. Na początku weekendu będzie nieco cieplej, niż w ostatnich 2-3 dniach. - Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 14 st. C w centrum kraju i 18 stopni na Podkarpaciu. - podają synoptycy IMGW. Mieszkańcy okolic Rzeszowa mogą zrezygnować z cieplejszych kurtek. W niedzielę temperatury pójdą jeszcze do góry, ale o tym poinformujemy w stosownym czasie.

Prognoza IMGW na noc z soboty na niedzielę 22/23.10.2022 r.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, tylko na Podkarpaciu mogą być silniejsze, do 10 mm. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 7°C na Suwalszczyźnie do 11°C w centrum kraju i 12°C na wybrzeżu, w rejonach podgórskich około 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.